Start » Co nowego » Od połowy września zmiana w wydawaniu karty PEKA

Od połowy września zmiana w wydawaniu karty PEKA

Wyświetlono 1 087 razy

Karta PEKA na okaziciela będzie bardziej dostępna. Klienci Zarządu Transportu Miejskiego będą mogli ją wyrobić nie tylko w Punktach Obsługi Klienta ZTM,  ale także w 113 punktach sprzedaży biletów oraz w kioskach.

Zwiększenie dostępności kart na okaziciela było jednym z celów ZTM Poznań. Zależy nam na szerszej dystrybucji tych kart, z których mamy nadzieję – będą chętnie korzystać przede wszystkim turyści i inni goście odwiedzający nasze miasto. Chcąc rozszerzyć dystrybucję kart na okaziciela, w drugiej połowie września zostaną zmienione zasady jej wydawania. Dziś w celu uzyskania tego typu karty klient wpłaca 21 zł kaucji, a drugim warunkiem jej uzyskania jest doładowanie tPortmonetki (kwotą od 1 do 300 zł) lub kupno biletu okresowego na okaziciela.

Natomiast po zmianach klient zapłaci 12 zł kaucji i 15 zł za doładowanie tPortmonetki do wykorzystania z transporcie publicznym organizowanym przez ZTM Poznań. Łączna cena karty na okaziciela z doładowaniem tPortmonetki wyniesie 27 zł. Pasażer będzie oczywiście mógł zakupić na taką kartę także bilet okresowy na okaziciela.

Karta będzie dystrybuowana w: Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań, 113 punktach sprzedaży biletów oraz kioskach (których gestorzy podpiszą z ZTM Poznań stosowną umowę). Ze względu na rozliczenia finansowe i możliwość debetowania tPortmonetki zwrot karty na okaziciela będzie możliwy wyłącznie w PUNKTACH OBSŁUGI KLIENTA ZTM POZNAŃ. Do każdej karty dołączany będzie nowy card-carier z zasadami doładowania i zwrotu karty oraz unikalny login i hasło w celu możliwości zakupu biletów/doładowania tPortmonetki w Internecie (poprzez portal: www.peka.poznan.pl).

Przypominamy, że wszystkie Punkty Obsługi Klienta ZTM Poznań będą czynne także w sobotę 30 sierpnia, w godzinach od 8.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza do nowego – największego Punktu Obsługi Klienta ZTM, który znajduje się w przeszklonym atrium Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy przystanku tramwajowym „Most Dworcowy”. Można w nim bezpłatnie zrobić sobie zdjęcie potrzebne do wyrobienia imiennej karty PEKA.

Zapraszamy pasażerów do odwiedzin także w punktach sprzedaży biletów (PSB), których obecnie jest 113. Mapę z lokalizacjami PSB można znaleźć na stronie www.peka.poznan.pl – zakładka SPRZEDAŻ i OBSŁUGA/punkty sprzedaży biletów. Są to placówki handlowe – najczęściej kioski i sklepy, w których można kupić lub przedłużyć bilety okresowe na sieć oraz doładować tPortmonetkę. W Luboniu jest tylko jedno takie miejsce: Translub, ul. Przemysłowa 13/15. Okresowy bilet trasowany można przedłużyć w PSB wyłącznie na taką samą trasę i ten sam okres obowiązywania, jak poprzedni bilet trasowany.

Od 5 sierpnia w PSB można także wgrać uprawnienie do kupna atrakcyjnego cenowo Biletu Metropolitalnego na imienną kartę PEKA, po wcześniejszym wysłaniu oświadczenia do Biletu Metropolitalnego przez e-mail lub pocztę i uzyskania potwierdzenia, że dane zostały wprowadzone do systemu PEKA (szczegóły na: www.peka.poznan.pl).

UWAGA! W związku z prowadzeniem prac stabilizacyjnych w systemie PEKA w ten weekend, od godziny 15.00 w sobotę mogą występować trudności z kupnem biletów w Internecie (przez portal: www.peka.poznan.pl) oraz w PSB. Prace te nie są związane z działaniem czytników karty PEKA w pojazdach, które funkcjonują niezależnie.

Źródło: ZTM


Komentarze (1)

  1. Mirek pisze:

    No i jak normalny człowiek ma się w tym połapać? tportmonetka, Peka, doładowania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *