Start » Co nowego » Podwójne złoto w tenisie stołowym

Podwójne złoto w tenisie stołowym

Wyświetlono 1 501 razy

Dziewczyny nie dały szans rywalkom. Chłopcy mieli trudną przeprawę, ale udało się.
Na rozegranych w Pecnej Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Tenisie Stołowym reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Luboniu zdobyła podwójne złoto. W kategorii dziewcząt Maja Zielińska i Anita Chudy nie dały szans rywalkom, na urwanie choćby seta i gładko wygrały wszystkie mecze (3:0). Niewielki opór stawiła reprezentacja gimnazjum z Rokietnicy zajmując drugie miejsce. Trzecie zdobyły zawodniczki z Tarnowa Podgórnego powtarzając swój sukces z zeszłego roku. Kolejne miejsca zajęły szkoły z Puszczykowa – 4, Zalasewa – 5, Kostrzyna – 6, Kleszczewo, Kórnik, Mosina, Stęszew zajęły miejsca w przedziale 7-10. Ogółem startowało 23 zawodniczek reprezentujących 10 gmin powiatu poznańskiego.

W kategorii chłopców nie było tak łatwo a to dzięki temu,że jeden z uczniów gimnazjum nr 2 w Luboniu zmienił miejsce zamieszkania i w tym roku reprezentował gminę Robakowo. Dariusz Sałamaszek jest czołowym zawodnikiem wielkopolski i od tego roku grał przeciwko nam. Wyrównany poziom oraz lepsza psychika naszych zawodników zaważyła nad zwycięstwem i eliminacją Robakowa z fazy medalowej. Jan Kuźniarek i Krzysztof Witkowski spisali się na złoty medal i awansowali do finałów rejonowych. Drugie miejsce zajęło gimnazjum z Chludowa, trzecie z Rokietnicy, czwarte z Robakowa. W sumie startowało 25 zawodników reprezentując 10 gmin.

Sukces jest poparty regularnym treningom w Luboński Klubie Tenisa Stołowego, który co roku zaprasza młodzież z Lubonia i okolic na treningi pod opieką fachowej kadry.

Łukasz Budzyński


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *