Start » Co nowego » Pomoc żywnościowa w MOPS-ie

Pomoc żywnościowa w MOPS-ie

Wyświetlono 1 580 razy

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowana z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

Gmina Luboń otrzymała propozycję przystąpienia do realizacji programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, jednak żadna z organizacji na terenie miasta nie zgodziła się na przystąpienie do tego przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę to, jak wielka byłaby to pomoc dla mieszkańców naszego miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do programu jako Organizacja Partnerska Lokalna.

Pierwsza partia ok. 8 ton żywności dotarła do nas 24 listopada, dzięki uprzejmości pana Janusza Kołodziejczyka i firmy „Lubanta”, która zapewniła bezpłatny transport. Rozładunek towaru bardzo ułatwił nam market budowlany „Pajo” poprzez udostępnienie wózków widłowych. Za pomoc w rozładunku bardzo dziękujemy pracownikom i kierownictwu marketu oraz naszym klientom, którzy bezinteresownie i z wielkim zapałem przenieśli żywność do budynku MOPS-u. Dziękujemy również naszemu wolontariuszowi Michałowi, który pomagał w wydawaniu żywności potrzebującym. Mamy nadzieję, że dzięki takiej pomocy oraz zaangażowaniu mieszkańców i firm z naszego miasta podobne akcje na stałe wpiszą się w codzienność.

Do skorzystania ze wsparcia w postaci żywności i realizowanych działań towarzyszących są uprawnione osoby, które spełniają określone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Artykuły spożywcze przekazywane będą w formie paczek żywnościowych, w składzie których, do końca kwietnia 2016 r., znajdą się co najmniej artykuły spożywcze następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kasza jęczmienna, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonka wieprzowa, klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Osoby spełniające kryteria mogą się zgłaszać w siedzibie MOPS-u (ul. Źródlana 1) w celu wypełnienia stosownych dokumentów (nie korzystający z pomocy społecznej powinni posiadać zaświadczenia o uzyskanym dochodzie netto za poprzedni miesiąc).

Najbliższy termin wydawania żywności to 10 grudnia 2015 r. od godz. 8.

 

Jolanta Pieprzycka

dyrektor MOPS


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *