Start » Co nowego » Spacer po letnisku Puszczykowo oraz zwiedzanie muzeum Arkadego Fiedlera

Spacer po letnisku Puszczykowo oraz zwiedzanie muzeum Arkadego Fiedlera

Wyświetlono 1 292 razy

8 października lubońska fundacja „Pro Bike & Dance” zorganizowała spacer po letnisku Puszczykowo w towarzystwie regionalisty Pana Macieja Krzyżańskiego w którym uczestniczyli mieszkańcy Lubonia, Konarzewa i Komornik. Pierwotnie miał to być rajd rowerowy, jednak niesprzyjająca pogoda – opady deszczu i wiatr pokrzyżowały nam plany i zostaliśmy zmuszeni zrezygnować z rowerów na rzecz spaceru. Osoby biorące udział w tym spacerze były zaskoczone, iż w Puszczykowie mieściło się  na przestrzeni lat tak wiele zabytkowych willi w różnych stylach architektonicznych, w których mieszkała elita miasta Poznania, pensjonatów i restauracji zdolnych pomieścić do 30.000 turystów przybywających przed 100 laty w weekendy do tego letniska koleją i statkami.

W drugiej części pobytu w Puszczykowie zwiedziliśmy muzeum Arkadego Fiedlera po którym oprowadzał ich jego najmłodszy wnuk. Przybliżył on życie i twórczość autora „Dywizjonu 303”, który jeśli wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku będzie na ekranach kin. W Muzeum Arkadego Fiedlera znaleźliśmy również akcent rowerowy – koło roweru podarowane przez podróżnika Piotra Strzeżysza, który na rowerze przejechał kilkadziesiąt krajów.

Mieliśmy także okazję dokładnie obejrzeć replikę statku Santa Maria, którym w 1492 r. wyruszył odkryć Amerykę Krzysztof Kolumb oraz wyciszyć się w miniaturze świątyni Cheopsa. W świątyni Cheopsa doszła do ciekawego zjawiska – pod ścianą pod którą zasiadają zwykle młode dziewczyny, siedzieli sami panowie.

Organizatorzy dziękują Centrum EKOinfo z Puszczykowa za przekazanie upominków na rzecz uczestników wycieczki: przewodników po Puszczykowie, pocztówek z Puszczykowa, magnesów z widokiem dworca w Puszczykówku i buttonów z  herbem Puszczykowa.

Impreza była dofinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

 

Iwona Cerba

Fundacja „Pro Bike & Dance”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *