Start » Co nowego » Zapraszamy na Retro Bike Poznań

Zapraszamy na Retro Bike Poznań

Wyświetlono 1 197 razy

ZAPRASZAMY NA RETRO BIKE POZNAŃ – SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW I MIŁOŚNIKÓW ROWERÓW ZABYTKOWYCH I KULTURY RETRO – 10 CZERWCA, OGRÓD BOTANICZNY, POZNAŃ

W ubiegłym roku lubońska marka Boutique rowerowy POWER-POWER wydała kalendarz z rowerami zabytkowymi 2018 na bazie rowerów ze zbiorów poznańskich kolekcjonerów. Osoby tworzące Boutique rowerowy POWER-POWER są również założycielami fundacji „Pro Bike & Dance”, która dotychczas specjalizowała się w organizowaniu rajdów rowerowych o których pisaliśmy na łamach „Wieści Lubońskich”. Fundacji „Pro Bike & Dance” przypadł obecnie zaszczyt zorganizowania w Poznaniu tegorocznego spotkania kolekcjonerów i miłośników rowerów zabytkowych i kultury retro z Poznania, Wielkopolski i innych części Polski. Tego rodzaju wydarzenia odbywają się w Poznaniu od 2012 r. Jest to największą i najbardziej prestiżowa impreza tego typu w Polsce. Dotychczas nosiła ona nazwę „Retroweradia”, a w tym roku zmienia nieco formułę i  tym sam nazwę na Retro Bike Poznań. Ciągle jednak chodzi o to samo – o Spotkanie Kolekcjonerów i Miłośników Rowerów Zabytkowych i Kultury Retro.

Na  Retro Bike Poznań 10 czerwca w poznańskim Ogrodzie Botanicznym zobaczycie rowery od 1892 r. – będzie do amerykański wyścigowy Rambler ważący zaledwie 9 kg do rowerów z czasów PRL’u. Swoją premierę przed szeroką publicznością będzie miał z kolei niemiecki wyścigowy Adler z 1906 r. Będą rowery firm polskich, niemieckich, francuskich, angielskich, amerykańskich, japońskich i włoskich. Będą rowery turystyczne, sportowe i dziecięce.

Częścią Retro Bike Poznań będzie przejazd barwnego korowodu rowerów zabytkowych wraz z osobami w strojach z epoki.

Integralną częścią tej imprezy jest Konkurs elegancji – zgodność stroju uczestnika z czasem z którego pochodzi rower. Jest on rozgrywany osobno dla rowerów turystycznych, sportowych i z czasów PRL’u.

Dla publiczności będą następujące konkursy:

  • Wybór najładniejszego roweru „Retro Bike Poznań 2018” przez osoby odwiedzające
  • Konkurs rowerowej elegancji dla publiczności  – jeżeli duch cyklizmu nie jest Ci obcy, kochasz kulturę retro – weź udział w Konkursie rowerowej elegancji dla publiczności. Nie musisz posiadać zabytkowego roweru.
  • Zawody w Slow Bikingu na szwedzkim rowerze wojskowym z 1942 r.

 

Impreza otwarta dla publiczności od godz. 9:00 do 17:00.

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA FANPAGE’A RETRO BIKE POZNAŃ

https://www.facebook.com/RetroBikePoznan/

JEGO ŚLEDZENIA I OCZYWIŚCIE DO UDZIAŁU W IMPREZIE!

Do zobaczenia 10 czerwca w poznańskim Ogrodzie Botanicznym!

 

Iwona Cerba, fundacja „Pro Bike & Dance”


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *