Start » Co nowego » Spełnione dziecięce marzenia

Spełnione dziecięce marzenia

Wyświetlono 796 razy

Podsumowanie akcji „List do Świętego Mikołaja”

 

Akcja „List do św. Mikołaja” staje się powoli lubońską tradycją. Dzięki Państwa zaangażowaniu Samorządowe Forum Obywatelskie (SFO) mogło ją przeprowadzić już po raz czwarty. W tym roku prezenty otrzymało 26 dzieci.

Zgodnie z założeniami, dzieci z lubońskich szkół podstawowych napisały listy do św. Mikołaja, w których zawarły swoje marzenie. Czuwały nad tym panie pedagog, które wytypowały po 5 potrzebujących dzieci z czterech szkół oraz pomagały w pisaniu listów (szczególnie sześciolatkom). Następnie listy zostały zamieszczone na stronie SFO: www.forumobywatelskie.org. W tym roku informację o akcji zamieściliśmy również na facebooku. Marzenia były różne. Proszono o ubrania, buty, zabawki, gry, plecaki słodycze, itp. Kilkoro dzieci poprosiło również o prezenty dla swojego rodzeństwa, dlatego ostatecznie zostało obdarowanych 26 osób.

Po opublikowaniu listów zaczęli się zgłaszać darczyńcy, którzy chcieli zrealizować dziecięce marzenia. Po raz kolejny mogliśmy liczyć na te same osoby i przedsiębiorstwa. Niektórzy już czwarty rok z rzędu zaangażowali się w pomoc dzieciom w tej formie. Serdeczne podziękowania składamy więc naszym stałym darczyńcom, a także osobom, które włączyły się po raz pierwszy: Grupa Akropol Inwestycje, Biuro Rachunkowe „Grade Profit”, Drukarnia „Wieland”, Karolina Kołodziejczak i Marcin Chrzanowski, E. M. Nowak, Natalia Gargulińska-Smoczyńska, Małgorzata Matysiak, Irena Gierach, Magdalena Kleczewska, Katarzyna Ekwińska, Tomasz Borko, Ewa Humerczyk, Izabela Polichnowska, Asia, Paweł i Bartuś, M&L, Monika i Przemek, Zarząd i członkowie Samorządowego Forum Obywatelskiego, 5-ciu Mikołajów, który postanowili pozostać anonimowi, panie pedagog z lubońskich podstawówek oraz Małgorzata Szajek, która koordynowała kontakt z pedagogami. Bez wymienionych osób i firm nie udałoby się obdarować dzieci, dla których często był to jedyny prezent na święta.

Po zgromadzeniu wszystkich upominków, kilkoro radnych SFO z pomocą małych elfów rozwiozło paczki do domów dzieci. Dzieci i rodzice często z niedowierzaniem przyjmowały wizytę elfów. Szczególnie cieszyło się rodzeństwo, które nie pisało listów, a również otrzymało drobne lub większe upominki. Reakcja dzieci była szczera i pokazała, że takie działania są potrzebne i przynoszą dużą radość obdarowanym. Dlatego w imieniu swoim i w imieniu dzieci dziękujemy serdecznie, jednocześnie zapraszając Państwa do udziału w akcji w przyszłym roku.

Zarząd i radni SFO

SFO prezenty gromadzone w ramach akcji_portal

Prezenty gromadzone w ramach akcji
fot. Małgorzata Matysiak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *