Start » Co nowego » Światowy Dzień Judo

Światowy Dzień Judo

Wyświetlono 925 razy

VI Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jeden z większych turniejów Judo w Polsce dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 17 lat. Współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , Miasto Luboń , Urząd Marszałkowski Wielkopolski , Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Rozgrywany nowoczesnej Hali sportowej gdzie będzie przygotowane 6 pól walk dla judoków.

VII Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jedyny w Polsce turniej, który organizowany jest ku pamięci naszego Mistrza, twórcy Japońskiej Sztuki Walki JUDO. 28 Października to czas kiedy wypada kolejna rocznica narodzin profesora Jigoro Kano. Jako organizatorzy staramy się aby w przybliżonym czasie rozgrywać wymienione zawody.

Memoriał im. Jigoro Kano w Judo jest to cykliczna dwudniowa impreza organizowana raz do roku dla dzieci i młodzieży trenującej Judo z całej Polski i z za granicy. W „I Memoriale” w 2009roku wzięło udział 498 zawodników z 36 polskich i 2 zagranicznych klubów. Najmłodszymi uczestnikami były dzieci 7 letnie, natomiast prawo startu miała młodzież do 16 lat. Rok później turniej cieszył się również dużym zainteresowaniem, liczba zawodników wzrosła do 620 z 42 klubów z najdalszych zakątków Polski oraz 3 ekipy zagraniczne. Kolejne edycje także przynosiły setki uczestników Memoriału. V edycja pobiła rekord ilościowy- ponad 1000 walczących zawodników podczas dwóch dni zawodów.

W tegorocznej edycji spodziewamy się podobnej ilości zawodników, a swój udział potwierdziły ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech , Francji. W sobotę 24.10 o godzinie 11:00 tuż po uroczystym otwarciu, swoje umiejętności sprawdzą najmłodsze dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: 7-8, 9-10,11-12 lat. W niedziele zmierzą się bardziej doświadczeni zawodnicy Judo: Młodziczki/cy(13-14lat) oraz Juniorki/rzy mł (15-17lat). Jak co roku każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę z nadrukiem- postać Jigoro Kano.

„siedem lat temu pewnego wieczoru gdy oglądałem materiały z pracy jaką włożył profesor Jigoro Kano w popularyzację Judo , postanowiłem, że tę ciężką pracę trzeba uhonorować w postaci zawodów Judo „Memoriału im. Jigoro Kano” , który będzie stał na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym.- mówi Radosław Miśkiewicz, prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu.

„Bardzo się cieszę, iż nadchodzi czas na kolejny Memoriał. Pomimo, iż czeka nas ciężka praca przy organizacji, uczucie po ostatniej walce turnieju zakończonym sukcesem jest niezapomniane. Z turnieju na turniej staramy się coś ulepszyć, udoskonalić, zaskoczyć, aby każdy z zadowoleniem opuszczał halę zawodów i z niecierpliwieniem czekał na kolejną edycję” – przestawia Barbara Jopek – dyrektor V Memoriału im. Jigoro Kano w Judo.

 

Światowy Dzień Judo – VII Memoriał Jigoro Kano w Judo ,jeden z większych turniejów Judo w Polsce.

Organizator: Klub Sportowy „Akademia Judo” w Poznaniu

Gdzie: Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Luboniu ; ul. H. Kołłątaja 2 w Luboniu

Kiedy: 24-25 październik 2015

Osoba kontaktowa: Jopek Barbara– dyrektor VII Memoriał im. Jigoro Kano w Judo

jopek@akademiajudo.pl

+48 503 971 191

Miśkiewicz Radosław – prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu

miskiewicz@akademiajudo.pl

+48 503 863 964

Strona WWW: www.zawody.akademiajudo.pl

Plakat_memoriał_judo_portal


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *