Start » Co nowego » Święto Dziękczynienia w Luboniu

Święto Dziękczynienia w Luboniu

Wyświetlono 346 razy

Kowbojskie Miasteczko w Luboniu obchodziło 17 listopada br. Święto Dziękczynienia, które jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie drugi poniedziałek października, jako pamiątka pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymouth w 1621.
Do Lubonia zjechali członkowie oraz sympatycy kowbojskiego miasteczka aby kultywować tradycję, a także w epokowych strojach przedstawić jak historycznie wyglądała kolonizacja terenów Ameryki Północnej. Biali osadnicy przybyli z Europy i przetrwali pierwszą srogą zimę (również kolejnych lat) z pomocą zaprzyjaźnionych Indian. Rdzenni mieszkańcy pomogli przybyłym pielgrzymom w zamieszkaniu i życiu, które nie było rajem dla osadników. Tradycyjnie odbyła się pozorowana bitwa Indian z osadnikami zakończona rozejmem z tańcami, a później Armii Federalnej z żołnierzami Skonfederowanych Stanów Ameryki. Następnie miała miejsce defilada Kawalerii Północy i Południa, w której wzięły udział zainteresowane osoby wybierając maszerującą wojskową kolumnę.
Przy hymnach grono Kawalerzystów i entuzjastów przed flagami Północy oraz Południa oddawało honory manifestując przynależność do konkretnego regionu.
Przystąpiliśmy do biesiady połączonej z występem grupy Taneczno-Westernowej Dallas Couuntry z Lubonia.
Dzieliliśmy się spostrzeżeniami i kontrowersjami dotyczącymi sobotnich wydarzeń.

Sheriff Cordell
Zbigniew Henciel

Obchody Dnia Dziękczynienia.
fot. Zbigniew Henciel


Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *