Start » Co nowego » Święto Dziękczynienia w Luboniu

Święto Dziękczynienia w Luboniu

Wyświetlono 430 razy

Kowbojskie Miasteczko w Luboniu obchodziło 17 listopada br. Święto Dziękczynienia, które jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie drugi poniedziałek października, jako pamiątka pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymouth w 1621.
Do Lubonia zjechali członkowie oraz sympatycy kowbojskiego miasteczka aby kultywować tradycję, a także w epokowych strojach przedstawić jak historycznie wyglądała kolonizacja terenów Ameryki Północnej. Biali osadnicy przybyli z Europy i przetrwali pierwszą srogą zimę (również kolejnych lat) z pomocą zaprzyjaźnionych Indian. Rdzenni mieszkańcy pomogli przybyłym pielgrzymom w zamieszkaniu i życiu, które nie było rajem dla osadników. Tradycyjnie odbyła się pozorowana bitwa Indian z osadnikami zakończona rozejmem z tańcami, a później Armii Federalnej z żołnierzami Skonfederowanych Stanów Ameryki. Następnie miała miejsce defilada Kawalerii Północy i Południa, w której wzięły udział zainteresowane osoby wybierając maszerującą wojskową kolumnę.
Przy hymnach grono Kawalerzystów i entuzjastów przed flagami Północy oraz Południa oddawało honory manifestując przynależność do konkretnego regionu.
Przystąpiliśmy do biesiady połączonej z występem grupy Taneczno-Westernowej Dallas Couuntry z Lubonia.
Dzieliliśmy się spostrzeżeniami i kontrowersjami dotyczącymi sobotnich wydarzeń.

Sheriff Cordell
Zbigniew Henciel

Obchody Dnia Dziękczynienia.
fot. Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *