Start » Komunikaty » Szansa dla miłośników przyrody Wielkopolski — program Eko-starter

Szansa dla miłośników przyrody Wielkopolski — program Eko-starter

Wyświetlono 1 164 razy

greenpeace_slider

Greenpeace rozpoczął nabór do programu Eko-starter, którego celem jest wsparcie finansowe i merytoryczne lokalnych działań na rzecz ochrony środowiska. Najciekawsze projekty zostaną dofinansowane przez fundację, a ich autorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca br., a regulamin programu znajduje się na stronie www.eko-starter.pl.

W myśl zasady „Myśl globalnie – działaj lokalnie” Greenpeace chce wesprzeć początkujących animatorów i animatorki, którzy mają ciekawe pomysły na działania proekologiczne w swoich miejscach zamieszkania. Pod uwagę brane będą przede wszystkim projekty oparte na współpracy i zaangażowaniu różnych środowisk, które będą pobudzały lokalne społeczności do działania, a w rezultacie zmierzały do wprowadzania realnych zmian w postrzeganiu potrzeb ochrony środowiska.

– Eko–starter powstał po to, żeby umożliwić realizowanie działań wszystkim tym, którzy mają pomysły na przeprowadzenie projektów w swojej społeczności. Chcemy podjąć współpracę z przyszłymi animatorami i animatorkami, którzy chcą połączyć swoje pasje i zainteresowania z efektywnym działaniem, ale do realizacji projektu potrzebują wsparcia merytorycznego i finansowego – powiedziała Katarzyna Mamos, koordynatorka wolontariatu w Greenpeace Polska.

Spośród wszystkich nadesłanych projektów dofinansowanie i wsparcie merytoryczne otrzymają te, które będą prezentować nowatorskie rozwiązania z potencjałem rozwoju i kontynuacji. Uczestnicy i uczestniczki programu wezmą udział w szkoleniach, podczas których dowiedzą się jak planować i realizować działania na rzecz ochrony środowiska i  dopracują swoje projekty pod okiem doświadczonych ekspertów.

Zgłoszenia do programu Eko-starter można nadsyłać do 31 marca 2014 roku. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 5000 zł. Szczegółowe informacje oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.eko-starter.pl.

 

Więcej informacji:

Dominika Sokołowska
dominika.sokolowska@greenpeace.org, 22 659 84 99 lub 22 851 26 42

Marianna Hoszowska, Specjalistka ds. komunikacji w Greenpeace Polska
marianna.hoszowska@greenpeace.org, 664 066 372

 

O Greenpeace:

Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, zarówno globalnych jak i lokalnych, zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. Aby zachować swoją niezależność, organizacja nie przyjmuje dotacji od rządów, partii politycznych i korporacji. Działania finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

W Polsce Greenpeace działa od 2004 roku. Siedziba biura znajduje się w Warszawie.

www.greenpeace.pl |facebook.com/greenpeacepl twitter.com/Greenpeace_PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *