Start » Co nowego » Tytuł Mistrza Polski dla zawodnika z Lubonia

Tytuł Mistrza Polski dla zawodnika z Lubonia

Wyświetlono 1 097 razy

image description

Spektakularnym sukcesem zawodników lubońskiego klubu karate „Samuraj Wielkopolska”
zakończyły się rozgrywane w niedzielę 11 października br. w Przeźmierowie k/Poznania
otwarte Mistrzostwa Polski JKA Kadetów, Juniorów i Seniorów, oraz Puchar Polski JKA dzieci.

Organizatorem turnieju był Klub Karate Samuraj Tarnowo Podgórne, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym, oraz Japan Karate Association Polska. Celem turnieju była wyłonienie najlepszych zawodników w Polsce w poszczególnych konkurencjach. W zawodach udział brało 18 klubów zrzeszonych w federacji Japan Karate Association z terenu całego kraju, oraz jeden klub z Pragi  (Czechy).

Nasze miasto reprezentowało dwóch utytułowanych zawodników lubońskiej sekcji klubu karate „Samuraj Wielkopolska : Marcin Kosmalski (24 lat – 2 Dan), oraz Maciej Kosmacz ( 20 lat – 1 Dan)

Intensywny program przygotowań konsekwentnie realizowany przez trenera Marcina Leszczynę, zaowocował wspaniałymi wynikami.

Lubonianie dwukrotnie stawali na podium. Zdobywcą złotego krążka i Tytułu Mistrza Polski w konkurencji Kumite indywidualne mężczyzn (18-20 lat) został – Maciej Kosmacz

Do elitarnego grona medalistów Mistrzostw Polski wpisał się również zdobywca trzeciego miejsca w konkurencji Kumite indywidualne mężczyzn ( + 21 lat) Marcin Kosmalski.

Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie ukrywał Sen sei Marcin Leszczyna (3 Dan). Medal zdobyty na tak prestiżowym turnieju jak Mistrzostwa Polski to przecież nie tylko nagroda dla zawodnika, lecz także swego rodzaju uwieńczenie pracy szkoleniowca.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nasi medaliści dzielą się swoimi umiejętnościami prowadząc zajęcia z młodymi adeptami karate. Zajęcia pozytywnie wpływają na ogólny rozwój fizyczny dzieci, leczą wady postawy, oraz płaskostopie.

W Luboniu cały czas trwa nabór do grupy początkującej.
Zajęcia prowadzone przez Macieja Kosmacza odbywają się w każdy wtorek
O godzinie 17:20 do 18:20, oraz piątek o godz. 17:00 do 18:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żabikowskiej.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/kosmacztrainings?fref=ts

Serdecznie zapraszamy.

P.K.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *