Start » Ludzie / wywiady » Wszyscy nominowani do tytułu Siewca Roku

Wszyscy nominowani do tytułu Siewca Roku

Wyświetlono 1 843 razy
Statuetki "Siewca Roku"  fot. Agata Samol

Statuetki „Siewca Roku”
fot. Agata Samol

Podobnie jak w poprzednich latach do tytułu „Siewcy Roku” zgłaszano kandydatów w czterech kategoriach: kultura, sport, biznes, życie publiczne.

Kandydaci musieli spełniać kryteria określone w Zarządzeniu Burmistrza z dnia 7. 01. 2015 r. W kategorii kultura liczył się wpływ kandydata na życie kulturalne naszego miasta, osiągnięcia w upowszechnianiu kultury z naciskiem na rok 2014 oraz uzyskane nagrody i wyróżnienia. W sporcie szczególną uwagę zwracano na popularyzację sportu, sukcesy odniesione w minionym roku oraz dotychczasową karierę. W kategorii biznes znaczenie miało wywieranie wpływu na potencjał gospodarki, działalność charytatywna i społeczna, jakość zarządzania zasobami ludzkimi oraz uzyskane certyfikaty i wyróżnienia. Natomiast w życiu publicznym skupiano się na aktywizacji społeczności, kształtowaniu postaw obywatelskich, pomocy potrzebującym i budowaniu dobrej marki naszego miasta. Kandydata mógł zgłosić każdy mieszkaniec Lubonia, osoba fizyczna lub prawna oraz organizacje nieposiadające osobowości prawnej, prowadzące działalność na terenie naszego miasta. Z kolei pretendentem do nagrody mogła być każda osoba fizyczna i prawna, jednak zamieszkiwanie kandydata na terenie Lubonia nie było wymagane. Zgłoszenia przyjmowano do 29. 01 br. Do tego czasu wpłynęło 17. zgłoszeń w czterech kategoriach. Spośród nich, Kapituła Konkursu w składzie: Przewodnicząca – Burmistrz Miasta Małgorzata Machalska, Teresa Zygmanowska – Przewodnicząca Rady Miasta, Alicja Zgrzeba – Laureat nagrody Siewca Roku w kategorii kultura, Damian Wrzesiński – Laureat nagrody Siewca Roku w kategorii sport, Stanisław Butka – Laureat nagrody Siewca Roku w kategorii biznes, prof. Janusz Karwat – Laureat nagrody Siewca Roku w kategorii Życie Publiczne, Romualda Suchowiak – Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Kultury, Angelika Stefaniak – inspektor ds. promocji oraz Karolina Wilczyńska-Kąkol – radna rady Miasta Luboń, członek Komisji Sfery Społecznej; wyłoniła listę nominowanych, na której znaleźli się w tym roku wszyscy zgłoszeni kandydaci. Dwóch kandydatów zgłoszono kilkakrotnie, stąd 17. zgłoszeń i 11. pretendentów do nagrody. Nominowani do tytułu Siewcy Roku 2014 to:

W kategorii kultura: Zbigniew Henciel – reprezentuje Western City Luboń. Organizator licznych imprez dla mieszkańców, inicjator imprez dobroczynnych, korespondent prasowy „WL”, „Informatora Miasta Luboń” i gazety internetowej. (zgłoszony przez p. Dorotę Przebierałę). Urszula Ferdynuc – Remlein – koordynatorka działań w ramach obchodów 200 lecia Augusta Cieszkowskiego w SP2. Szerzyła zainteresowanie literaturą, tworzyła przedstawienia teatralne.(prof. Krzysztof Moliński). Przemysław Maćkowiak – Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia,. Zgłoszony za upowszechnianie wiedzy o historii, organizację licznych uroczystości, uzyskanie wielu medali i odznaczeń, autorstwo książek i artykułów.(p. Monika Warchalewska-Krol z Poznania – niezgodne z regulaminem, mogą zgłaszać tylko mieszkańcy oraz organizacje z Lubonia; Artur Napierała).

W kategorii sport: Lech Bartkowiak, zam. w P-ń – reprezentuje Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. Opiekun klubu, nauczyciel w-fu, trener, organizator działań na rzecz rozpowszechniania sportu wśród młodzieży.(p. Zbigniew Czekała – wicedyrektor SP2 i Stowarzyszenie K.O. „Forum Lubońskie”). Adam Chudzicki – reprezentuje „Luboński Klub Biegacza”. Dyrektor Lubońskiego Biegu Niepodległości. Zdobywca czołowych miejsc w wielu wyścigach.(p. Grzegorz Rychel). Inez Gorońska – reprezentuje Klub „PTW Tryton Poznań”, Zespół Szkół Mistrzostwa Polskiego w P-ń. Zdobywczyni podium w Mistrzostwach Polski i Wielkopolski w wioślarstwie oraz II miejsca w Lubońskim Biegu Niepodległości.(p.Waldemar Goroński) Jan Kaczmarek – reprezentuje Klub „Luboński 1943”. Zasłynął, pracą na rzecz odbudowy klubu i pozyskiwania sponsorów.(p. Karol Bąkowski z „Lubońskiego 1943”). Mariusz Pyśk – reprezentuje Luboński Klub Tenisa Stołowego. Czynnie działa na rzecz LKTS, jest zdobywcą czołowych miejsc w wielu zawodach tenisa stołowego. (Luboński Klub Tenisa Stołowego).

W kategorii biznes: Marcin Dzierżawczyk – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Spójnia”. Działania na rzecz odratowania spółdzielni i redukcji kosztów, inicjator wielu prac remontowych. (mieszkańcy spółdzielni p. Maria Tylka, p. Krystyna Chyża, p. Anna Golnisz, p. Jan Panek, p. Robert Karaszewski, p. Barbara Kotecka i p. Grzegorz Chyża).

W kategorii życie publiczne: Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP – Rafała Kisiel – inicjatorka wielu imprez związanych z obchodami 200 – lecia bł. E. Bojanowskiego. Wkład w działania, dzięki którym udało się postawić „Ławeczkę bł. E. Bojanowskiego”.(p. Jagoda Tłok). Edmund Kostrzewski – założyciel Stowarzyszenia Solidarni w Prawdzie i Miłosierdziu. Zaangażowany w życie publiczne, działacz na rzecz lokalnej społeczności. (Stowarzyszenie Solidarni w Prawdzie i Miłosierdziu).

Agata Samol


Komentarze (1)

  1. TMML pisze:

    Dopowiadając tylko w kwestii nominacji Przemysława Maćkowiaka w kategorii kultura, Monika Warchalewska-Krol jest wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, natomiast Artur Napierała prowadził do 31 stycznia 2014 roku portal lubon.tv i jak najbardziej jest mieszkańcem Lubonia. Według informacji od redaktora naczelnego Piotra Pawła Ruszkowskiego nominację również zgłosiło Forum Lubońskie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *