Start » Polityka / samorząd » Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Wyświetlono 2 275 razy

 P1250374

23 stycznia w lubońskich szkołach podstawowych odbyło się głosowanie na kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta. Z 22 pretendentów wybrano 15stu, cieszących się największym poparciem. Bartosz Czekała- uzyskując największą liczbę głosów, Natalia Kaźmierczak, Bartosz Wilczek,Jakub Jeliński, Adam Iwiński, Michał Jeliński, Krystian Sobala, Paulina Wydrzyńska, Łukasz Kalinowski, Mikołaj Marcinkowski, Oliwia Miłek, Filip Wesołowski, Rebecca Montanaro, Oliwia Krüger, Wiktoria Kucharska. Więcej na temat wyborów w kolejnym numerze Wieści Lubońskich.


 

BARTOSZ  CZEKAŁA

18 lat

ul. Dożynkowa

V LO w Poznaniu

Interesuję się medycyną i człowiekiem, w przyszłości chcę zostać lekarzem. Kandyduję do Młodzieżowej Rady Miasta, ponieważ chcę stworzyć nowe miejsca spotkań dla młodzieży oraz zająć się organizacją imprez masowych i kulturalnych, które ubarwią życie mieszkańców.

094 Czekała Bartosz 2


 

NATALIA  KAŹMIERCZAK

16 lat

ul. Dojazdowa

LO Puszczykowo (profil humanistyczno-artystyczny, kl. I)

radna MRM

Od dzieciństwa jestem zafascynowana muzyką, a swoją pasję rozwijam w lubońskim zespole „Formoza” prowadzonym przez panią Dominikę Barabas. Jestem osobą kreatywną i konsekwentną, której nie brakuje odwagi w dążeniu do podejmowania różnego rodzaju działań. Chciałabym, aby młodzi ludzie również mieli wpływ na to, co się dzieje w naszym mieście.

098 Kaźmierczak Natalia 2


 

BARTOSZ  WILCZEK

18 lat

ul. Lipowa

Technikum Ekonomiczno-Handlowe Poznań (profil: logistyk)

radny MRM

Moje zainteresowania wynikają z profilu nauki – zajmuje mnie w szczególności transport. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze. Chciałbym organizować więcej wydarzeń dla młodzieży, np. grę miejską, stworzyć młodzieżowy klub kibica Lecha Poznań. Chciałbym też, żeby MRM ściśle współpracowała z samorządami uczniowskimi szkół.

111 Wilczek Bartosz 2


 

ADAM  IWIŃSKI

16 lat

ul. 1 Maja

Zespół Szkół Komunikacji Poznań

Lubię jeździć na deskorolce, kocham lato i chciałbym móc wyrażać swoją opinię w Młodzieżowej Radzie Miasta. Na początku chciałbym zmienić estetykę naszego Lubonia na nieco ciekawszą! Zwykłe, szare miejsca można uczynić pełnymi kolorów, wystarczy ktoś zmobilizowany! Czy istnieje ktoś, kto wolałby widzieć w drodze do pracy, szkoły czy sklepu zwykłe szare obrazy, a nie radosne i poprawiające humor? Ja myślę, że nie znajdzie się wiele takich osób.

093 Iwińsk Adam i2


 

MICHAŁ JELIŃSKI

15 lat

ul. 11 Listopada

Gimnazjum nr 2, kl. III

Interesuję się motoryzacją oraz sportem. Wolny czas lubię spędzać ze znajomymi na świeżym powietrzu. Kandyduję do MRM ponieważ chciałbym wprowadzić więcej obiektów sportowych, ścieżek rowerowych i atrakcji w przestrzeni publicznej.

091 Jeliński Michał 2


 

JAKUB  JELIŃSKI

17 lat

ul. 11 Listopada

VII LO Poznań (profil matematyczno- fizyczny, kl. II)

radny MRM

Interesuję się sportem i muzyką. Działałem w Młodzieżowej Radzie Miasta. Tak jak dotychczas ważne będą dla mnie zagadnienia związane ze sportem, edukacją oraz włączeniem młodzieży w pracę MRM.

092 Jeliński Jakub 2


 

KRYSTIAN  SOBALA

17 lat

ul. Łączna

LO w Puszczykowie

radny MRM

W tej kadencji chciałbym w Luboniu stworzyć miejsce dla młodzieży, gdzie spokojnie mogłaby spędzać wolny czas, np. przy ognisku.

105 Sobala Krystian 2


 

PAULINA  WYDRZYŃSKA

15 lat

ul. Mazurka

Gimnazjum nr 1 Luboń (kl. III)

Jednym z moich zainteresowań jest sport. Głównie piłka ręczna i lekkoatletyka. Uwielbiam też czytać książki. Jeśli chodzi o pracę w MRM, chciałabym działać jako „Głos młodzieży Jedynki”. Starać się wprowadzać w miarę możliwości pomysły kolegów i koleżanek z szkoły.

110 Wydrzyńska Paulina 2


 

ŁUKASZ  KALINOWSKI

14 lat

ul. Konarzewskiego

Gimnazjum nr 2 Luboń (kl. II)

Zainteresowania: muzyka, od 2009 r. chór „Poznańskie Słowiki”. Obecnie zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Cele: współpraca z LOSiR-em, Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Miejską; nawiązanie kontaktów z byłymi sportowcami zamieszkałymi w Luboniu i okolicy; rozmowy o problemach młodzieży.

090 Kalinowski Łukasz 2


 

MIKOŁAJ MARCINKOWSKI

16 lat

ul. Grzybowa

Technikum Komunikacji Poznań (profil: technik informatyk, kl. I)

radny MRM

W wolnym czasie gram w piłkę nożną oraz w gry komputerowe. Jako radny mógłbym zaoferować mnóstwo pomysłów, doświadczenie związane z uczestnictwem w poprzedniej kadencji, a także zaangażowanie i umiejętność współpracy. Moje najbardziej interesujące wizje to: organizowanie turniejów gier komputerowych między szkołami, utworzenie wspólnego miejsca spotkań dla młodzieży i osób starszych oraz wiele innych, które poznacie, jeśli na mnie zagłosujecie.

099 Marcinkowski Mikołaj 2


 

OLIWIA  MIŁEK

15 lat

ul. Buczka

Gimnazjum nr 2 Luboń

kandydowała do MRM w 2013 r.

Interesuje mnie piłka nożna. Mam ogromne chęci do działania na terenie Lubonia, stąd moja kandydatura. Między innymi chcę organizować turnieje (sportowe, kulinarne itp.), na które będą zapraszani ludzie znani w danych dziedzinach. Do tego marzy mi się, żeby każdy z nas w Luboniu zostawił po sobie jakiś ślad, dlatego chcę wprowadzić akcje tego typu.

108 Miłek Oliwia


 

FILIP  WESOŁOWSKI

14 lat

ul. Jana Panka

Gimnazjum nr 1 Luboń

W gronie znajomych jestem znany jako Farmer. Interesuję się głównie aktorstwem, montażem filmów oraz elektroniką. Jestem członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń. Planuję zwiększyć ilość zawodów oraz konkursów dla młodzieży na terenie Lubonia.

100 Wesołowski Filip 2


 

REBECCA  MONTANARO

14 lat

ul. Wschodnia

Gimnazjum nr 2 Luboń (kl. II)

Należę do ZHP, gram na gitarze i uwielbiam spędzać czas w towarzystwie. Będąc w MRM chciałabym zaprzyjaźniać się z innymi i razem pokolorować Luboń.

107 Montanaro Rebecca 2


 

OLIWIA  KRÜGER

15 lat

ul. Niezłomnych

Gimnazjum nr 2 Luboń (kl. III)

Interesuję się sportem (piłką nożną, lekkoatletyką i pływaniem). Lubię aktywnie spędzać wolny czas! W Młodzieżowej Radzie Miasta chciałabym odciągnąć moich rówieśników od komputerów, m.in. przez zorganizowanie wspólnych biegów (Młodzieżowy Klub Biegacza) i rajdów rowerowych.

097 Kruger Oliwia 2


 

WIKTORIA  KUCHARSKA

16 lat

ul. 11 Listopada

XI LO Poznań

radna MRM

Od urodzenia mieszkam w Luboniu. Moją pasją jest jazda konna oraz taniec. Byłam radną w poprzedniej kadencji MRM. Udało nam się wspólnie zrealizować wiele pomysłów, które nadal rodzą się w mojej głowie. Jestem osobą sumienną i bardzo kontaktową, dlatego myślę, że mogłabym spełnić się w roli młodzieżowej radnej po raz kolejny.

096 Kucharska Wiktoria 2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *