Start » Slider » Wypadek na skrzyżowaniu Armii Poznań / Dębiecka

Wypadek na skrzyżowaniu Armii Poznań / Dębiecka

Wyświetlono 1 928 razy
wypadek_armii_debiecka_fRWoj_DSC_0411_slider

Ratownicy w trakcie wydostawania kierowcy z pojazdu.
fot. Rafał Wojtyniak

Wczoraj (13.01.2015) około godziny 23:30 na skrzyżowaniu Armii Poznań i Dębieckiej doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych. Według świadków – Matiz wyjechał z podporządkowanej ul. Dębieckiej pod nadjeżdżający od strony Poznania Alfa Romeo. Daewoo Matiz zostało wgniecione po stronie kierowcy, obrócone  i odrzucone w kierunku Mosiny. Aby wyciągnąć kierowcę na zewnątrz, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Kierowca został zabezpieczony i zabrany do szpitala. Drugim pojazdem jechało więcej osób, w tym małe dziecko, które profilaktycznie również zostało zabrane do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczały jednostki straży pożarnej z Lubonia oraz Szkoły Aspirantów z Poznania a także lubońska policja.

O tej godzinie sygnalizacja świetlna już nie działa a kierowcy na ul. Armii Poznań mogą poruszać się bez przeszkód. Wyjeżdżający z A2 lub Dębieckiej muszą za to zachować szczególną ostrożność, szczególnie wykonujący lewoskręt.

Skrzyżowanie Armii Poznań / Dębiecka zyskuje złą sławę.

Rafał Wojtyniak

fot. R. Wojtyniak


Komentarze 2 komentarze

 1. Anonim pisze:

  Skrzyżowanie Armii Poznań / Dębiecka zyskuje złą sławę.to znaczy trzeba by cos z tym zrobic

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   Niestety to skrzyżowanie leży już poza granicami naszego miasta. Dodatkowo – 430 to droga wojewódzka – nasi włodarze mają tu niewiele do powiedzenia – trzeba by uderzyć wyżej.
   Na 100% niebezpiecznie jest wtedy jak sygnalizacja jest wyłączona w ogóle (szczególnie przy dużym ruchu). A jeśli już działa, to na poprawę bezpieczeństwa zapewne wpłynęło by wydłużenie czasu pomiędzy otwarciem ruchu dla każdego kierunku, co jednocześnie pociągnęło by za sobą wydłużenie całego cyklu sygnalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *