Start » Slider » Z miasteczka country

Z miasteczka country

Wyświetlono 1 278 razy

Turniej darta

Członkowie westernowego miasteczka przy ul. Kwiatowej zorganizowali 15 marca turniej darta (rzuty lotkami do tarczy). W zawodach wzięli udział miłośnicy i entuzjaści tej dyscypliny, wymagającej skupienia i celności. Imprezę prowadził Grandfather, znający regulamin i zasady. Utwory country serwowane przez DJ-a Jacka dodawały uczestnikom otuchy. Wszyscy godnie walczyli o przejście do finału. Zwycięzcy otrzymali gratulacje od szeryfa Cordella, statuetkę i medale. Po zakończeniu turnieju przystąpiono do wspólnej zabawy tanecznej, aby nawiązać przyjacielskie stosunki z byłymi rywalami.

Dzień kobiet z kowbojami

Kowboje wspólnie z Grupą Taneczno-Westernową „Dallas Country” zorganizowali 8 marca Dzień Kobiet i Mężczyzn w klimacie Dzikiego Zachodu. Damy zaproszono na środek sali, gdzie wysłuchały życzeń. Szeryf i jego kompan Grandfather uroczyście i z gracją wręczyli im róże symbolizujące delikatność i uznanie. Dla podkreślenia tego ważnego wieczoru częstowaliśmy smacznym ciastem własnego wypieku i lampką chłodnego szampana. Oprawę muzyczną zapewnił wokalista Max. Przystąpiliśmy potem do potańcówki przy utworach z lat 80., 90., teraźniejszych i countrowych przebojach. Bawiący składali dedykacje z wybranymi hitami dla swoich bliskich. Przeprowadzono konkurencję przechodzenia pod drążkiem w rytmie muzyki. Cristal zaimprowizowała amerykańską gwiazdę na scenie. Dla wszystkich panów o północy panie przygotowały niespodziankę. W koszyczkach roznosiły słodkości, prosząc dżentelmenów do tańca.

 Organizacja poczty konnej

W marcową sobotę w lubońskim miasteczku odbyło się zebranie dotyczące Polskiego Pony Expressu, na które stawili się pionierzy zarządu, m.in. prezes Katon, liderzy, poczmistrzowie, rajderzy oraz piloci asekurujący orszak poczty konnej. Celem spotkania było ustalenie tegorocznego przejazdu kurierów konnych przez całą Polskę i dotarcie pod czeską granicę. Omówiono sprawy formalne dotyczące sierpniowego wyjazdu z Lubonia pierwszych rajderów z przesyłkami, które w ustalonym czasie będą dostarczane i przekazywane kolejnym posłańcom w wyznaczonych miejscowościach. Słuchano opinii ludzi, od wielu lat związanych z tą przygodą.

Zbigniew Henciel

 Opublikowano „Wieści Lubońskie” kwiecień 2014

Turniej darta fot. Zbigniew Henciel

Turniej darta fot. Zbigniew Henciel

Szeryf wręczający różyczki wszystkim paniom

Szeryf wręczający różyczki wszystkim paniom

Zebranie Polskiego Pony Expressu w miasteczku w Luboniu  fot. Zbigniew Henciel

Zebranie Polskiego Pony Expressu w miasteczku w Luboniu fot. Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *