Start » Slider » Zagłodzony i wyczerpany pies

Zagłodzony i wyczerpany pies

Zagłodzony i wyczerpany pies
Wyświetlono 2 172 razy

W czwartek, 27 marca do fundacji „Animal Security” wpłynęło zgłoszenie, że na terenie pewnej posesji w Luboniu przebywa suczka rottweilera, która nie daje znaków życia. Dzięki szybkiej interwencji wolontariuszy i współpracy z funkcjonariuszami policji i Straży Miejskiej, udało się przewieźć psa do kliniki. Jak informuje „Animal Security”, właściciel zapewniał, że suczka miała wystarczającą opiekę, jednak zdaniem weterynarza, stan zdrowia psa był efektem kilkumiesięcznych zaniedbań.

Oględziny wykazały skrajne odwodnienie organizmu zwierzęcia – zapadnięcie oka z powodu niedożywienia i silny stan zapalny organizmu. W momencie przyjęcia do kliniki 12-letni pies ważył niespełna 19 kg. – „Sara nie ma widocznych zmian nowotworowych, za to silne zwyrodnienia stawów i kręgosłupa oraz zawężony przewód pokarmowy. Nie wstaje, tylne nogi ma praktycznie bezwładne. Przez większość czasu będzie podłączona do kroplówek nawadniających, witaminowych i odżywczych, gdyż sama nie jest wstanie jeść, ani pić. Badanie EKG wykazało powiększenie mięśnia sercowego.” – poinformowała „Animal Security”. Fundacja opiekowała się nią i zbierała środki na dalszą hospitalizację Sary. Mimo usilnych prób ratowania życia, suczka zdechła 29 marca nad ranem.

Artur Napierała

lubontv

Od redakcji:

Wycieńczonego psa znaleziono na posesji przy ul. Karłowicza, przywiązanego do budy. Jak nas poinformował komendant Straży Miejskiej – Paweł Dybczyński – sprawa podlega jurysdykcji karnej z „Ustawy o ochronie zwierząt”. Właścicielowi czworonoga grozi kara 2 lat więzienia.

Opublikowano „Wieści Lubońskie” kwiecień 2014

 Wycieńczony pies w klinice weterynaryjnej. Pomimo zimy, na grzbiecie zwierzęcia rzadka sierść, przez którą widać skórę. Wychudzona suka, z widocznymi przez skórę żebrami, osłabiona, bezwładnie leży na kozetce   fot. Animal Security

Wycieńczony pies w klinice weterynaryjnej. Pomimo zimy, na grzbiecie zwierzęcia rzadka sierść, przez którą widać skórę. Wychudzona suka, z widocznymi przez skórę żebrami, osłabiona, bezwładnie leży na kozetce fot. Animal Security


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *