Start » Co nowego » Zakaz umieszczania materiałów wyborczych

Zakaz umieszczania materiałów wyborczych

Wyświetlono 5 312 razy
Zakaz_plakatów_wyborczych_DSC_1563_slider

fot. Rafał Wojtyniak

Na barierkach ochronnych w obrębie lubońskich skrzyżowań zostały umieszczone tabliczki informujące o zakazie umieszczania materiałów wyborczych.  Zakazem zostały objęte barierki, które obłożone plakatami ograniczały by widoczność na skrzyżowaniu.

Przypominamy jak bardzo intensywnie była prowadzona ubiegłoroczna kampania wyborcza, a barierki nagminnie obwieszane materiałami wyborczymi http://wiescilubonskie.pl/komitecie-wlacz-myslenie/

Wprowadzenie zakazu na pewno ograniczy ten proceder a skrzyżowania pozostaną przejrzyste.

 

Rafał Wojtyniak


Komentarze 23 komentarze

 1. Mieszkaniec pisze:

  Na barierkach przy SP2 i płocie przy wzgórzu papieskim wiszą banery PiS kilkukrotnie przekraczające dopuszczalna wielkość, ta sama partia wieszała tez takie duze w kampanii prezydenckiej. Jakos na razie nikt nie reaguje nie napietnuje w tej gazecie tak jak to bylo w czasie kampanii samorządowej. Czyżby byli równi i równiejsi?

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   Ciężko o stronniczość, skoro banery wyborcze innego ugrupowania (o podobnych wymiarach) też wiszą na terenie naszego miasta.

   • Mieszkaniec pisze:

    Innych partii na publicznych barierkach nie widziałem a bannery która ma w nazwie prawo i go nie przestrzega mnożą się w Luboniu jak grzyby po deszczu… wisi ich już chyba z 10. Póki co zgłosiłem je do Straży Miejskiej zobaczymy czy coś z tym zrobią. Jeśli nie to poproszę wtedy szanownego Pana Redaktora o pomoc przy porządkach. Pozdrawiam

 2. Maria pisze:

  Od roku czekamy na dobrą zmianę w miescie, miało cos się poprawić a tak naprawdę nic się nie dzieje po za ciągłym tematem zbędnych rad osiedli – osiedli z piaszczystymi ulicami.
  Nie wymagajmy panowania nad plakatami bo to naprawdę przerasta naszą Panią z drużynką

 3. sąsiad pisze:

  Nie wiem… za widziałem że kandyduje wieloetatowy Pan Wróblewski i powiesił już nielegalną szmatę na barierkach przed kościołem w Lasku

 4. Beata pisze:

  Plakaty wyborcze na barierkach przy Faktory, jeden plakat blokuje chodnik dla pieszych

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   Chodzi o ten plakat, co jest po drugiej stronie ronda – patrząc od Factory?

   • Beata pisze:

    tak to o ten plakat chodzi może jest tam legalnie ?

    • Rafał Wojtyniak pisze:

     Jedyne co w nim może być nie tak, to przekroczone wymiary. Zwróciła może pani uwagę na czym on został zamieszczony? Mianowicie na barierce, która blokuje dostępu do dalszej części chodnika. Odcinek od ronda w stronę ul. Niepodległości jest nieużywany a rowerzyści są kierowani na drugą stronę jezdni. Skoro barierka pełni taką funkcję (blokowanie chodnika), to nie można zarzucić, że to plakat blokuje chodnik, prawda? (na marginesie – chodnik po tamtej stronie ul. Dębieckiej – od Puszkina do ronda – nie jest wykorzystywany przez pieszych, tylko rowerzystów)

 5. Dariusz pisze:

  W dniu dzisiejszym około 18.00 p.Korcz oplakatował ulicę Kościuszki plakatami PIS.

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   A co ten news ma wspólnego z tematyką tego artykułu? Naliczyłem 8 plakatów i żaden z nich nie znajduje się w miejscu, w którym by ograniczał widoczność czy stwarzał inne zagrożenie.

 6. Seba pisze:

  Czy miasto nie widzi problemow?
  Proszę obejrzeć banery PIS na barierkach pod SM.

 7. Rafał Wojtyniak pisze:

  Prowadźmy dyskusję na temat, czyli – plakaty a bezpieczeństwo, negatywny wpływ na obiekty (ograniczenie widoczności, obwieszone znaki drogowe, używanie mocowań niszczących obiekty w tym drzewa). Nadmierna ilość plakatów, plakaty o przekroczonych rozmiarach – to jedynie kwestie estetyczne. Zarządzenie burmistrza nie dotyczy plakatów zawieszanych na prywatnych posesjach, płotach czy nośnikach reklamowych. Tablica z nazwą ulicy to nie jest znak drogowy. Znak drogowy (nazwa handlowa, użytkowa), który jest zasłonięty lub przekreślony pasami (czyli nieaktywny) nie jest znakiem drogowym w rozumieniu przepisów dotyczących ruchu drogowego i infrastruktury drogowej.

 8. Józef pisze:

  Pani Ewo,
  obecnie w Luboniu 80-90% plakatow to PIS z ktorych część jest ponadwymiarowa Nasze miasto jest zaśmiecone.W Buku miasto zdjelo wszystkie plakaty z barierek, lancuchow i znakow.

 9. Lubonianin pisze:

  Mieszkaniec ty to jestes naiwny dzwoniąc do straży i pisząc do Wiesci. Gwarantuje Ci ze Plakaty PiSu chociaz niezgodne z rozporządzeniem nie znikną z Lubonia do wyborów z trzech prostych powodów:
  1. SM czuje ze wybory wygra PiS i jak kazda służba publiczna boi sie im podpaść.
  2. Redaktor naczelny WL jest zwolennikiem tej partii i żaden z pracownikow Wiesci nic w tej sprawie nie zrobi.
  3. Pani burmistrz i większość ekipy z UM tez palcem nie kiwnie bo albo punkt 1 albo 2 albo oba na raz.

  Tyle w temacie

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   Pracownicy Wieści Lubońskich nie są uprawnieni do ściągania jakichkolwiek plakatów. A zgłaszać konkretny przypadek (niewłaściwego plakatu) może zarówno redakcja jak i każdy mieszkaniec.
   Podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej, jedni zarzucali redakcji stronniczość wobec Małgorzaty Machalskiej, inni – wobec Marka Samulczyka. Poczekajmy jeszcze kilka tygodni – kolejne plakaty zawisną, pojawią się zarzuty, że WL jest zwolennikiem kogoś innego.

   Lubonianinie, zapomniałeś o 4 punkcie – jeśli komitet wyborczy zapłaci za wykorzystanie pasa drogowego, to plakaty też powiszą do wyborów.

   Należy sobie zdać sprawę, że jeśli z tych dozwolonych miejsc / barierek znikną obecne ponadwymiarowe i w nadmiernej ilości plakaty, to za chwilę pojawią się plakaty kolejnego komitetu. I tak na okrągło. Straż Miejska nie ma tylu ludzi i czasu aby obok każdego ciągu barierek umieścić jednego funkcjonariusza, który by pilnował porządku. Jeśli więc mieszkaniec jest świadkiem takiego procederu (wywieszania plakatów) to ma do wyboru – albo od razu to zgłosić, albo nic nie robić a później narzekać, że w naszym mieście jest syf.

 10. Krótkie pytanie: dzisiaj jest wtorek 20 października, a gazety w kiosku nadal nie ma. Miały być w niej informacje o wyborach, ale czy ktoś zdąży je przeczytać przed weekendem?

  • ewelinakkk pisze:

   Polecam przejrzeć w internecie informację o kandydatach. tak jest najwięcej prawdy… w Gazecie tylko piękne plakaty, może nie warto się na to złapać? Ja proponuję na początek poczytać o Bożenie Szydłowskiej!

 11. ewelinakkk pisze:

  Nie wiem jak to jest, że kandydaci „wiszą” w niedozwolonych miejscach. Niestety nie znam się na tym… na pewno jednak zdecydowanie mniej jest Szydłowskiej na mieście i nie rzuca się tak, jak inni kandydaci,może dlatego tak na to patrzę, że po prostu zdecydowałam się zagłosować właśnie na nią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *