Start » Co nowego » Zakaz umieszczania materiałów wyborczych

Zakaz umieszczania materiałów wyborczych

Wyświetlono 5 216 razy
Zakaz_plakatów_wyborczych_DSC_1563_slider

fot. Rafał Wojtyniak

Na barierkach ochronnych w obrębie lubońskich skrzyżowań zostały umieszczone tabliczki informujące o zakazie umieszczania materiałów wyborczych.  Zakazem zostały objęte barierki, które obłożone plakatami ograniczały by widoczność na skrzyżowaniu.

Przypominamy jak bardzo intensywnie była prowadzona ubiegłoroczna kampania wyborcza, a barierki nagminnie obwieszane materiałami wyborczymi http://wiescilubonskie.pl/komitecie-wlacz-myslenie/

Wprowadzenie zakazu na pewno ograniczy ten proceder a skrzyżowania pozostaną przejrzyste.

 

Rafał Wojtyniak


Komentarze 23 komentarze

 1. Mieszkaniec pisze:

  Na barierkach przy SP2 i płocie przy wzgórzu papieskim wiszą banery PiS kilkukrotnie przekraczające dopuszczalna wielkość, ta sama partia wieszała tez takie duze w kampanii prezydenckiej. Jakos na razie nikt nie reaguje nie napietnuje w tej gazecie tak jak to bylo w czasie kampanii samorządowej. Czyżby byli równi i równiejsi?

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   Ciężko o stronniczość, skoro banery wyborcze innego ugrupowania (o podobnych wymiarach) też wiszą na terenie naszego miasta.

   • Mieszkaniec pisze:

    Innych partii na publicznych barierkach nie widziałem a bannery która ma w nazwie prawo i go nie przestrzega mnożą się w Luboniu jak grzyby po deszczu… wisi ich już chyba z 10. Póki co zgłosiłem je do Straży Miejskiej zobaczymy czy coś z tym zrobią. Jeśli nie to poproszę wtedy szanownego Pana Redaktora o pomoc przy porządkach. Pozdrawiam

 2. Maria pisze:

  Od roku czekamy na dobrą zmianę w miescie, miało cos się poprawić a tak naprawdę nic się nie dzieje po za ciągłym tematem zbędnych rad osiedli – osiedli z piaszczystymi ulicami.
  Nie wymagajmy panowania nad plakatami bo to naprawdę przerasta naszą Panią z drużynką

 3. sąsiad pisze:

  Nie wiem… za widziałem że kandyduje wieloetatowy Pan Wróblewski i powiesił już nielegalną szmatę na barierkach przed kościołem w Lasku

 4. Beata pisze:

  Plakaty wyborcze na barierkach przy Faktory, jeden plakat blokuje chodnik dla pieszych

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   Chodzi o ten plakat, co jest po drugiej stronie ronda – patrząc od Factory?

   • Beata pisze:

    tak to o ten plakat chodzi może jest tam legalnie ?

    • Rafał Wojtyniak pisze:

     Jedyne co w nim może być nie tak, to przekroczone wymiary. Zwróciła może pani uwagę na czym on został zamieszczony? Mianowicie na barierce, która blokuje dostępu do dalszej części chodnika. Odcinek od ronda w stronę ul. Niepodległości jest nieużywany a rowerzyści są kierowani na drugą stronę jezdni. Skoro barierka pełni taką funkcję (blokowanie chodnika), to nie można zarzucić, że to plakat blokuje chodnik, prawda? (na marginesie – chodnik po tamtej stronie ul. Dębieckiej – od Puszkina do ronda – nie jest wykorzystywany przez pieszych, tylko rowerzystów)

 5. Dariusz pisze:

  W dniu dzisiejszym około 18.00 p.Korcz oplakatował ulicę Kościuszki plakatami PIS.

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   A co ten news ma wspólnego z tematyką tego artykułu? Naliczyłem 8 plakatów i żaden z nich nie znajduje się w miejscu, w którym by ograniczał widoczność czy stwarzał inne zagrożenie.

 6. Seba pisze:

  Czy miasto nie widzi problemow?
  Proszę obejrzeć banery PIS na barierkach pod SM.

 7. Rafał Wojtyniak pisze:

  Prowadźmy dyskusję na temat, czyli – plakaty a bezpieczeństwo, negatywny wpływ na obiekty (ograniczenie widoczności, obwieszone znaki drogowe, używanie mocowań niszczących obiekty w tym drzewa). Nadmierna ilość plakatów, plakaty o przekroczonych rozmiarach – to jedynie kwestie estetyczne. Zarządzenie burmistrza nie dotyczy plakatów zawieszanych na prywatnych posesjach, płotach czy nośnikach reklamowych. Tablica z nazwą ulicy to nie jest znak drogowy. Znak drogowy (nazwa handlowa, użytkowa), który jest zasłonięty lub przekreślony pasami (czyli nieaktywny) nie jest znakiem drogowym w rozumieniu przepisów dotyczących ruchu drogowego i infrastruktury drogowej.

 8. Józef pisze:

  Pani Ewo,
  obecnie w Luboniu 80-90% plakatow to PIS z ktorych część jest ponadwymiarowa Nasze miasto jest zaśmiecone.W Buku miasto zdjelo wszystkie plakaty z barierek, lancuchow i znakow.

 9. Lubonianin pisze:

  Mieszkaniec ty to jestes naiwny dzwoniąc do straży i pisząc do Wiesci. Gwarantuje Ci ze Plakaty PiSu chociaz niezgodne z rozporządzeniem nie znikną z Lubonia do wyborów z trzech prostych powodów:
  1. SM czuje ze wybory wygra PiS i jak kazda służba publiczna boi sie im podpaść.
  2. Redaktor naczelny WL jest zwolennikiem tej partii i żaden z pracownikow Wiesci nic w tej sprawie nie zrobi.
  3. Pani burmistrz i większość ekipy z UM tez palcem nie kiwnie bo albo punkt 1 albo 2 albo oba na raz.

  Tyle w temacie

  • Rafał Wojtyniak pisze:

   Pracownicy Wieści Lubońskich nie są uprawnieni do ściągania jakichkolwiek plakatów. A zgłaszać konkretny przypadek (niewłaściwego plakatu) może zarówno redakcja jak i każdy mieszkaniec.
   Podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej, jedni zarzucali redakcji stronniczość wobec Małgorzaty Machalskiej, inni – wobec Marka Samulczyka. Poczekajmy jeszcze kilka tygodni – kolejne plakaty zawisną, pojawią się zarzuty, że WL jest zwolennikiem kogoś innego.

   Lubonianinie, zapomniałeś o 4 punkcie – jeśli komitet wyborczy zapłaci za wykorzystanie pasa drogowego, to plakaty też powiszą do wyborów.

   Należy sobie zdać sprawę, że jeśli z tych dozwolonych miejsc / barierek znikną obecne ponadwymiarowe i w nadmiernej ilości plakaty, to za chwilę pojawią się plakaty kolejnego komitetu. I tak na okrągło. Straż Miejska nie ma tylu ludzi i czasu aby obok każdego ciągu barierek umieścić jednego funkcjonariusza, który by pilnował porządku. Jeśli więc mieszkaniec jest świadkiem takiego procederu (wywieszania plakatów) to ma do wyboru – albo od razu to zgłosić, albo nic nie robić a później narzekać, że w naszym mieście jest syf.

 10. Krótkie pytanie: dzisiaj jest wtorek 20 października, a gazety w kiosku nadal nie ma. Miały być w niej informacje o wyborach, ale czy ktoś zdąży je przeczytać przed weekendem?

  • ewelinakkk pisze:

   Polecam przejrzeć w internecie informację o kandydatach. tak jest najwięcej prawdy… w Gazecie tylko piękne plakaty, może nie warto się na to złapać? Ja proponuję na początek poczytać o Bożenie Szydłowskiej!

 11. ewelinakkk pisze:

  Nie wiem jak to jest, że kandydaci „wiszą” w niedozwolonych miejscach. Niestety nie znam się na tym… na pewno jednak zdecydowanie mniej jest Szydłowskiej na mieście i nie rzuca się tak, jak inni kandydaci,może dlatego tak na to patrzę, że po prostu zdecydowałam się zagłosować właśnie na nią!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *