Start » Infrastruktura / gospodarka / inwestycje » Budowa ulic w 2018 r. Przeczytaj, jak zadecydowała Komisja Komunalna Rady Miasta 19 października

Budowa ulic w 2018 r. Przeczytaj, jak zadecydowała Komisja Komunalna Rady Miasta 19 października

Wyświetlono 1 164 razy

Jak co roku, trochę napięcia przed decyzjami, które ulice budować, które remontować? Najlepiej wszystkie oczekujące od lat, ale na to nie ma pieniędzy w budżecie żadnej gminy. Trzeba więc dokonać wyboru. Propozycje składają burmistrzowie, radni, mieszkańcy. Największe szanse mają te burmistrzowskie.

 

Na pierwszy ogień idzie ulica Armii Poznań i przywrócenie ruchu kołowego na przejeździe kolejowym w okolicy ul. Romana Maja. Jest pozytywna opinia PKP, głównego inwestora. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie rozwiązana kwestia pięcioletniego zakazu dokonywania jakiejkolwiek zmiany w projektach dotowanych ze środków unijnych.

 

W sumie zgłoszono 41 wniosków. Burmistrz wniósł ich 22 i 21 z nich zaakceptowano. Ulica Rzeczna nie będzie projektowana w przyszłym roku, a jedynie prowizorycznie utwardzona płytami betonowymi.

 

Radni Komisji Komunalnej przegłosowali projektowanie następujących ulic: Buczka (od Wojska Polskiego do Poprzecznej), Jaworowa i Leszczynowa, Armii Poznań (przejazd kolejowy przy R. Maya), Kościuszki (remont nawierzchni), Wierzbowa i część Chabrowej, Jaśminowa i Brzozowa, Leśmiana, Kurowskiego (od Rydla do Dworcowej) i Dworcowa (od Ogrodowej do Podgórnej), Dworcowa (od Kurowskiego do Ogrodowej), Parkowa, Miodowa, Wiśniowa, Klonowa (remont nawierzchni), Niezłomnych, Wysoka, 3 Maja (remont nawierzchni), Kopernika, Rzeczna (płyty betonowe).

 

Nie zaakceptowali następujących ulic: Przemysłowa, Faustmana (brakujący odcinek), Batorego, Słoneczna, Spadzista, Asnyka, Lemańskiego, Łączna, Paderewskiego (poszerzona od Powstańców Wlkp. do wjazdu do Pol-Agri), przebudowa ronda na ul. Żabikowskiej, Długa i Szkolna (od Wojska Polskiego do Długiej), Kwiatowa (od Sobieskiego do torów PKP), Staszica, Norwida, Brzoskwiniowa, Karłowicza, Poznańska (odcinek do Wir), Żytnia (ciąg pieszo-jezdny), Traugutta (boczna), Śliwkowa, Pogodna, Urocza.

 

Kolejne emocje przeżywali mieszkańcy ul. Uroczej. Tym razem konkurowali z ul. Buczka. Wygrała nieutwardzona część ul. Buczka, To kolejna porażka ul. Uroczej, jeśli nawet spowodowana racjonalnymi przesłankami, nie mogą one jednak złagodzić żalu jej mieszkańców.

 

Wszystkie decyzje o odmowie podjęcia projektowania w przyszłym roku uzasadniono przede wszystkim koniecznością unikania inwestycji w jednym miejscu, czyli kumulacją, co byłoby sprzeczne z zasadą równomierności rozdziału środków na ten cel, w całym mieście.

Warto, w związku na naszymi licznymi publikacjami, wspomnieć oddzielnie sprawę poszerzenia ul. Paderewskiego od ul. Powstańców Wlkp. Stwierdzono potrzebę pozyskania dodatkowo 1,5 metra pasa drogi od obecnego właściciela. Nie wiadomo, jak potoczą się planowane rozmowy w tej sprawie. Chęć negocjowania zgłosił radny Marek Samulczyk.

JN


Komentarze 2 komentarze

 1. zbulwersowany pisze:

  to jest żart jakiś! ciekawe kiedy wezmą się za graniczną? po opadach deszczu ta ulica wygląda jak sitko – dziura na dziurze.

 2. Huangho pisze:

  Wybory samorządowe coraz bliżej… Dlatego podaję listę członków komisji komunalnej, która zdecydowała, że ul. Urocza nawet nie jest przewidziana do utwardzenia. Tym państwu dziękujemy i na nich nie głosujemy!

  Komisja Komunalna:

  1. Kazimierz Górecki – przewodniczący (FOL)

  2. Tomasz Kołodziej – z-ca przewodniczącego (FMNCL)

  3. Piotr Goryniak – sekretarz (FOL)

  4. Paweł Krzyżostaniak – członek (FOL)

  5. Hieronim Gawelski – członek (FOL)

  6. Paweł Andrzejczak – członek (FOL)

  7. Piotr Izydorski – członek (FMNCL)

  8. Adam Dworaczyk – członek (LIO)

  9. Jakub Bielawski – członek (LIO)

  10. Andrzej Okupniak – członek (ML)

  11. Marek Samulczyk – członek (ML)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *