Start » Co nowego » Czy w sklepie rybnym może pracować osoba niepełnosprawna?

Czy w sklepie rybnym może pracować osoba niepełnosprawna?

Wyświetlono 1 420 razy

niepelnosprawni-logo_slider CZY W SKLEPIE RYBNYM MOŻE PRACOWAĆ OSOBA NIEPEŁNOSPRAWNA?  PARTNERFIRM.PL  

Bardzo często przeglądając oferty pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności możemy natrafić na propozycje zatrudnienia na stanowisku kasjera/sprzedawcy. Branża handlowo – produkcyjna jest bardzo otwarta na przyjmowanie do pracy osób niepełnosprawnych. Istnieje bardzo mała ilość przeciwwskazań do pracy jako sprzedawca. Wiele sklepów rybnych – szczególnie w sezonie wakacyjnym chętnie zatrudnia nowych pracowników.

Sprzedawcą w sklepie rybnym może być praktyczne każdy. Osoba na tym stanowisku nie może być uczulona na ryby. Musi także dobrze radzić sobie z obsługą kasy. Sprzedawca w sklepie rybnym powinien wyróżniać się uczciwością, wysoką kulturą osobistą i przyjaznym podejściem do klienta. Niezbędna jest również znajomość branży (rodzajów ryb, pochodzenia wybranych gatunków). Wiedzę tę jednak pracownik może cały czas poszerzać podczas pracy, aby lepiej doradzać klientom.

W sklepie rybnym pracuje również sprzątaczka, która jest odpowiedzialna za utrzymywanie czystości. Osoba zatrudniona na tym stanowisku nie może być uczulona na lateks, różnego rodzaju środki chemiczne.

Bardzo ważną funkcje ma także kierownik sklepu. Czuwa on nad prawidłowym funkcjonowaniem sklepu. Jest odpowiedzialny za pracowników oraz między innymi czasową, prawidłową dostawę ryb. Kierownik sklepu musi być osobą odporną na stres, kontaktową i przedsiębiorcą. Kierownikiem sklepu nie może zostać osoba cierpiąca na różnego rodzaju schorzenia psychiczne.

Praca w sklepie rybnym może dawać wiele satysfakcji. Zapraszamy właścicieli sklepów rybnych do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Informacje na ten temat znajdziecie Państwo na naszej stronie www.PartnerFirm.pl lub pod nr telefonu 537 990 017.


Komentarze (1)

  1. Józef pisze:

    Należy być pełnym podziwu dla pracujących osób niepełnosprawnych.
    Państwo musi zachęcać pracodawców do zatrudniania takich osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *