Start » Co nowego » EkoPiknik po raz czwarty

EkoPiknik po raz czwarty

Wyświetlono 540 razy

W pierwszą niedzielę września (2.09), w godz. od 14 do 20 Urząd Miasta Luboń zaprasza na EkoPiknik w Wiśniowym Sadzie położonym pomiędzy ulicami Konarzewskiego a Fabryczną

Program imprezy:

  • Warsztaty upcyclingowe – tworzenie form przestrzennych z zastosowaniem przedmiotów, które straciły swoją użyteczność innymi słowy odpadów i nadanie im nowego życia (14 –20)
  • Animacje, zabawy i konkursy rodzinne pt. „Wróżki i sekrety natury” m.in. poznawanie tropów zwierząt leśnych, odgłosów przez nie wydawanych, gra planszowa XXL – grzybobranie (14 – 20)
  • Warsztaty ekologiczne dla dzieci (14 – 17)
  • Warsztaty ogrodnicze dla dzieci – „Jak posadzić sałatę w butelce?” (17.20-20)

Na stoisku Miasta Luboń, przez cały czas trwania pikniku (lub do momentu wyczerpania sadzonek) będzie prowadzona zbiórka surowców wtórnych. Każdy mieszkaniec, który dostarczy na stoisko Miasta Luboń określoną ilość puszek aluminiowych, zużytych baterii przenośnych lub makulatury otrzyma sadzonkę rośliny. Ilości surowców uprawniające do odbioru sadzonki: 15 zużytych baterii, 10 puszek aluminiowych lub 5 kg makulatury (1/2 reklamówki jednorazowej). Cały dochód uzyskany ze sprzedaży aluminiowych puszek zebranych podczas imprezy zostanie przekazany na konto Fundacji Redemptoris Missio, która prowadzi akcję „Puszka dla Maluszka”. Ponadto w godz. od 14 do 18 będzie funkcjonować stoisko Zarządu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, na którym będą się odbywać m.in.: prezentacje filmów przyrodniczych, malowanie farbami figurek gipsowych i konkursy z nagrodami. Do atrakcji pikniku należy również zaliczyć Turniej Strzelecki organizowany przez Lubońskie Bractwo Kurkowe (z nagrodami) oraz Stoisko Fundacji Animal Security.

Kamila Mazurek i Paweł Antoni Wolniewicz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *