Start » Co nowego » Nowe władze Spójni

Nowe władze Spójni

Wyświetlono 1 812 razy
Spojnia walne 27-02-15 064 fHS_slider

fot. Hanna Siatka

Pod kierunkiem pełnomocnika Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej w skonfliktowanej Spółdzielni Mieszkaniowej „Spójnia” odwołano poprzednią Radę Nadzorczą i powołano nową

Podczas zwołanego przez pełnomocnika Zarządu KRS w piątek, 27 lutego, walnego zgromadzenia Spółdzielni „Spójnia” wymagana statutowo (2/3) większość członków (111 na 158 obecnych) odwołała imiennie w głosowaniu tajnym wszystkie 4 osoby z Rady Nadzorczej, która z uwagi na niedostateczny skład od września ub. roku nie mogła skutecznie funkcjonować (wymagany skład – minimum 5 osób). Z 17 kandydatów wybrano w głosowaniu tajnym nową 7-osobową Radę, w której nie znalazł się nikt ze zwolenników poprzedniego gremium. W skład nowo powołanego organu weszli: Paweł Dobrowolski, Justyna Dąbrowska, Małgorzata Gierałtowska, Dariusz Retinger, Grzegorz Tomczak, Robert Wyrzykowski i Agnieszka Seroka-Jarzyna. W najbliższych dniach nowa Rada musi się ukonstytuować i uzupełnić 2-osobowy skład Zarządu spółdzielni (obecnie jest w nim jedynie prezes Marcin Dzierżawczyk).

Zebranie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3. Przebiegało spokojniej niż poprzednie, niedokończone walne zgromadzenia (w czerwcu i wrześniu 2014 r.), pod nadzorem firmy ochroniarskiej, bacznej kontroli prawników zaangażowanych przez „starą” Radę Nadzorczą i przy obecności 158 z 180 członków spółdzielni, wyraźnie podzielonych na zwolenników poprzedniej Rady i resztę. Przybyli też 3 przedstawiciele Rady Miasta. Powołanie prezydium oraz komisji na potrzeby walnego zgromadzenia oraz odwołanie członków poprzedniej Rady Nadzorczej i wybór nowej trwało blisko 5 godzin i zakończyło się przed godz. 23. Więcej w najbliższym wydaniu „Wieści Lubońskich”.

HS


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *