Start » Co nowego » Nowy rozkład jazdy pociągów od niedzieli

Nowy rozkład jazdy pociągów od niedzieli

Wyświetlono 1 152 razy

Od niedzieli pociągi w całej Polsce mogą pojechać inaczej niż dotąd. Jak co roku o tej porze w całej Europie kolej zmienia rozkłady jazdy. Żeby uniknąć przykrej niespodzianki, warto przed podróżą sprawdzić o której godzinie odjedzie pociąg. KOLEO przygotowało podsumowanie najważniejszych zmian, u wszystkich przewoźników, w województwie wielkopolskim.

 

Przyśpieszenie do Szczecina, likwidacja pociągów do Krotoszyna

 

Nie będzie większych zmian na najpopularniejszych trasach regionalnych w województwie wielkopolskim. Koleje Wielkopolskie w większości przypadków nieznacznie mogą zmienić godziny kursowania swoich pociągów, zazwyczaj jest to kilka minut. Na trasie do Wolsztyna niektóre pociągi będą pokonywały swoje trasy w krótszym czasie.

Drugi operator pociągów regionalnych w województwie czyli Przewozy Regionalne wprowadza nowe bezpośrednie połączenia: Kalisz – Wrocław, Piła – Olsztyn i Piła – Toruń. Od nowego rozkładu jazdy w trasę Poznań – Międzylesie, do Doliny Kłodzkiej, będzie wyruszał nowy bezpośredni pociąg z wygodnymi wagonami. Niektóre pociągi na trasie Poznań – Szczecin od nowego rozkładu jazdy pojadą szybciej – z prędkością 140 km/h. Niestety od niedzieli przestaną kursować wszystkie pociągi na trasie Krotoszyn – Grabowno Wielkie

sprawdź połączenia Poznań – Środa Wielkopolska

 

Niewielkie zmiany w połączeniach dalekobieżnych

Rozkład jazdy pociągów dalekobieżnych będzie podobny do obecnego. Wciąż na terminy odjazdów i przyjazdów będą wpływać roboty torowe prowadzone na trasie z Poznania w kierunku Wrocławia. Skróci się za to podróż z Łodzi do Kalisza. Czas przejazdu obecnie wynosi nawet 2 godziny 20 minut, a w nowym rozkładzie jazdy między tymi miastami pojedziemy krócej niż 2 godziny.

Wszystkie zmiany w rozkładzie jazdy PKP można sprawdzić na stronie KOLEO gdzie można również kupować bilety kolejowe wielu przewoźników i planować podróże koleją.

 

KOLEO/Astarium Sp. z o. o.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *