Start » Slider » Pytania ? – burmistrz odpowiada

Pytania ? – burmistrz odpowiada

Wyświetlono 825 razy

Machalska-Małgorzata-014_resize_slider

 

Przed jesiennymi wyborami samorządowymi zainicjowaliśmy cykl pytań do urzędujących władz oraz kandydatów na stanowisko Burmistrza i do Rady Miasta. Ponieważ ta forma kontaktowania się z władzą przyjęła się, kontynuujemy ją, zamieszczając kolejne pytania i odpowiedzi.

 

Maria B. – pytanie do burmistrz Małgorzaty Machalskiej: W porozumieniu wyborczym, które Pani podpisała z Forum Mieszkańców Nowego Centrum Lubonia, była obietnica, że jedną z pierwszych inwestycji nowych władz będzie budowa już zaprojektowanych ulic w śródmieściu. Kiedy i w jakim zakresie zamierza się Pani z tego wywiązać i skąd będą środki na budowę?

Małgorzata Machalska: Prace związane z budową ulic w NCL rozpoczną się już w drugiej połowie 2015 r. Zostanie wówczas ogłoszony przetarg na budowę kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Wschodniej od ul. Kopernika do Cieszkowskiego wraz z budową nawierzchni na ul. Wschodniej na odcinku od ul. Kopernika do planowanego ronda ul. Wschodnia – al. Jana Pawła II. Zakończono już prace poszerzenia kanału deszczowego w ul. Cieszkowskiego, umożliwiające włączenie kanału deszczowego z ul. Wschodniej w kanał w ul. Cieszkowskiego. Inwestycja będzie realizowana ze środków budżetu Miasta. Planujemy ubieganie się również o środki zewnętrzne.

 

Zygmunt K.: Dlaczego Forum Obywatelskie Luboń zagarnęło wszystkie stanowiska we władzy miasta?

Małgorzata Machalska: Nie jest prawdą, że Forum Obywatelskie Luboń objęło wszystkie stanowiska we władzy miasta, lecz że objęło ich przeważającą większość. Wynika to z matematycznej przewagi radnych FOL w Radzie Miasta, ale przede wszystkim jest konsekwencją przyjęcia odpowiedzialności za decyzje podejmowane w mieście.

 

Krystyna W.: Do przychodni przy ul. Wschodniej bardzo trudno się dostać z powodu dziur, błota, braku parkingu. Co zamierza się z tym zrobić?

Małgorzata Machalska: W drugiej połowie br. zostanie ogłoszony przetarg na budowę kanału deszczowego i nawierzchni ul. Wschodniej na odcinku od ul. Kopernika do planowanego ronda u zbiegu ul. Wschodniej i al. Jana Pawła II. Inwestycja ta częściowo poprawi dojazd do przychodni przy ul. Wschodniej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *