Start » Slider » Pytania ? – burmistrz odpowiada

Pytania ? – burmistrz odpowiada

Wyświetlono 756 razy

Machalska-Małgorzata-014_resize_slider

 

Przed jesiennymi wyborami samorządowymi zainicjowaliśmy cykl pytań do urzędujących władz oraz kandydatów na stanowisko Burmistrza i do Rady Miasta. Ponieważ ta forma kontaktowania się z władzą przyjęła się, kontynuujemy ją, zamieszczając kolejne pytania i odpowiedzi.

 

Maria B. – pytanie do burmistrz Małgorzaty Machalskiej: W porozumieniu wyborczym, które Pani podpisała z Forum Mieszkańców Nowego Centrum Lubonia, była obietnica, że jedną z pierwszych inwestycji nowych władz będzie budowa już zaprojektowanych ulic w śródmieściu. Kiedy i w jakim zakresie zamierza się Pani z tego wywiązać i skąd będą środki na budowę?

Małgorzata Machalska: Prace związane z budową ulic w NCL rozpoczną się już w drugiej połowie 2015 r. Zostanie wówczas ogłoszony przetarg na budowę kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Wschodniej od ul. Kopernika do Cieszkowskiego wraz z budową nawierzchni na ul. Wschodniej na odcinku od ul. Kopernika do planowanego ronda ul. Wschodnia – al. Jana Pawła II. Zakończono już prace poszerzenia kanału deszczowego w ul. Cieszkowskiego, umożliwiające włączenie kanału deszczowego z ul. Wschodniej w kanał w ul. Cieszkowskiego. Inwestycja będzie realizowana ze środków budżetu Miasta. Planujemy ubieganie się również o środki zewnętrzne.

 

Zygmunt K.: Dlaczego Forum Obywatelskie Luboń zagarnęło wszystkie stanowiska we władzy miasta?

Małgorzata Machalska: Nie jest prawdą, że Forum Obywatelskie Luboń objęło wszystkie stanowiska we władzy miasta, lecz że objęło ich przeważającą większość. Wynika to z matematycznej przewagi radnych FOL w Radzie Miasta, ale przede wszystkim jest konsekwencją przyjęcia odpowiedzialności za decyzje podejmowane w mieście.

 

Krystyna W.: Do przychodni przy ul. Wschodniej bardzo trudno się dostać z powodu dziur, błota, braku parkingu. Co zamierza się z tym zrobić?

Małgorzata Machalska: W drugiej połowie br. zostanie ogłoszony przetarg na budowę kanału deszczowego i nawierzchni ul. Wschodniej na odcinku od ul. Kopernika do planowanego ronda u zbiegu ul. Wschodniej i al. Jana Pawła II. Inwestycja ta częściowo poprawi dojazd do przychodni przy ul. Wschodniej.


Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *