Start » Co nowego » Światowy Dzień Zdrowia – „Pokonaj cukrzycę!”

Światowy Dzień Zdrowia – „Pokonaj cukrzycę!”

Wyświetlono 1 861 razy

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia a hasło tegorocznych obchodów brzmi „Pokonaj cukrzycę!”

7 kwietnia również Luboń przyłącza się do akcji organizując: Dzień Zdrowia w Luboniu – Bądź super. Pokonaj cukrzycę z Burmistrz Miasta Luboń

Powiemy o tym co to jest cukrzyca, jak się leczyć, jak zdrowieć, w jaki sposób łagodzić objawy. Co kiedy i w jakich ilościach jeść, aby komfort życia był jak najlepszy, ale też żeby nie doprowadzić do zachorowania.
Zapraszamy na wykłady, porady lekarza i dietetyków.

Cukrzyca – choroba  dotykająca coraz więcej osób w różnym wieku, w tym bardzo wielu dzieci.  Aktualnie ponad 260  milionów osób na świecie choruje na cukrzycę i z obecnie obserwowanych tendencji liczba ta będzie wzrastać.

Jest chorobą , w której istotnym aspektem jest spożywane jedzenie, dlatego oprócz pomocy lekarza, wszyscy chorujący powinni szukać też pomocy u dietetyka. Istotnym elementem życia z cukrzycą , leczenia cukrzycy jest odpowiednio zbilansowana dieta. Należy pamiętać , że cukrzyca może doprowadzić do uszkodzenia wielu tkanek i narządów, ale co najważniejsze, że cukrzycy typu 2 można zapobiec. Dlatego też profilaktyka powinna być priorytetem w walce z rozprzestrzeniającą się chorobą.

Cukrzyca - ulotka krzywe A5-page-001_portal

Cukrzyca - ulotka krzywe A5-page-002_portal


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *