Start » Slider » Turniej w bule

Turniej w bule

Wyświetlono 1 289 razy

Pierwszy w cyklu

W niedzielę, 13 kwietnia rozegrano I turniej w bule z cyklu „Intermarché Luboń Cup” zorganizowany przez Klub „Lubońska Petanka” oraz Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wzięło w nim udział 56 osób. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim. Zawody przebiegły w miłej atmosferze, dostarczając graczom pozytywnych, sportowych emocji i zadowolenia z celnych rzutów. Niezwyciężonym zespołem okazał się GTW ze Śremu (K. Bratek, J. Grewling). Na drugim miejscu uplasował się zespół „My Słowianie” z Poznania (D. Prądzyński, M. Walich), a trzecią lokatę wywalczyła drużyna z Lubonia – „JK-a Team” – w składzie K. Sitarz, J. Goderski. Drużyny te nagrodzono pamiątkowymi pucharami. Wśród wszystkich graczy rozlosowano 9 bonów podarunkowych ufundowanych przez głównego sponsora zawodów – Intermarché w Luboniu, a także 3-dwuosobowe zaproszenia do „Ogrodu Różanego Café” w Luboniu i jedno zaproszenie dla 2 osób do Baru „Pomes” w Poznaniu oraz kilka nagród rzeczowych. Na uczestników czekały ciepłe napoje, chleb ze smalcem, ciasto i kiełbasa z grilla. Zawody te zapoczątkowały cykl 6 turniejów „Intermarché Luboń Cup”, podczas których 15 najlepszych drużyn otrzymuje punkty w zależności od zajmowanych miejsc. Do końcowej klasyfikacji będą się liczyć punkty z 5 najsilniejszych turniejów danej drużyny. Na zakończenie sezonu najlepsze zespoły zostaną nagrodzone.

„Intermarché Luboń Cup” zorganizowano z okazji 60-lecia uzyskania praw miejskich przez Luboń. Jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta.

Majówka z bule

1 maja 2014r. Klub „Lubońska Petanka” zorganizował „Majówkę z Petanque”. Turniej odbył się na terenie przy ul. Rzecznej i zgromadził 21 zespołów. Warto zaznaczyć, że aż 14 osób bawiło się w naszym gronie po raz pierwszy! Oprócz lubonian w zawodach udział wzięli gracze z Dąbrowy, Czempinia, Śremu i Pobiedzisk. Rozegrano 6 rund systemem szwajcarskim z Buchholzem. Triumfował dublet reprezentujący Lubońską Petankę – „Yes or no” (Dariusz Surdyk, Zenon Radziejewski). Na drugim miejscu uplasował się zespół „Bulogromy” ze Śremu (Marta i Piotr Wojnowie), a trzecie miejsce zajęła czempińska ekipa „Sami Swoi” (Łukasz Rochowiak i Marcin Wyzuj). Najlepsze 3 drużyny otrzymały w nagrodę pamiątkowe puchary, a wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Lubońską Petankę.

Karolina Fabiś

fot. Karolina Fabiś

fot. Karolina Fabiś

fot. Karolina Fabiś

fot. Karolina Fabiś

fot. Karolina Fabiś

fot. Karolina Fabiś

Uczestnicy majówki z bule na bocznym stadionie treningowym przy ul. Rzecznej   fot. Karolina Fabiś

Uczestnicy majówki z bule na bocznym stadionie treningowym przy ul. Rzecznej fot. Karolina Fabiś

Zawodnicy stosują różne techniki rzutu metalową kulą   fot. Karolina Fabiś

Zawodnicy stosują różne techniki rzutu metalową kulą fot. Karolina Fabiś

opublikowano „Wieści Lubońskie” maj-2014


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *