Start » Co nowego » Utrudnienia dla pasażerów na linii Wolsztyn – Poznań Gł.

Utrudnienia dla pasażerów na linii Wolsztyn – Poznań Gł.

Wyświetlono 2 186 razy

Informujemy, że ze względu na prace torowe prowadzone przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w dniach od 28 czerwca do 21 lipca 2016 r. nastąpi całodobowe zamknięcie linii Sulechów – Luboń k/Poznania na odcinku Wiry – Luboń k/Poznania. Pasażerowie dojeżdżający z kierunku Wolsztyna oraz Grodziska Wlkp. na stacji Wiry przesiadać się będą z pociągu do autobusów komunikacji zastępczej, następnie na stacji Luboń nastąpi kolejna przesiadka do oczekującego na stacji pociągu. Podobnie w relacji powrotnej – osoby podróżujące z Poznania w kierunku Grodziska Wlkp. oraz Wolsztyna na stacji Luboń przesiadać się z będą do oczekujących autobusów komunikacji zastępczej, następnie w miejscowości Wiry nastąpi kolejna przesiadka do pociągu Kolei Wielkopolskich.

Autobusy będą odjeżdżać z przystanków:

  • Luboń k/Poznania – przystanek autobusowy na ul. Dworcowej w Luboniu (vis a vis dworca kolejowego);
  • Wiry – ul. Laskowska w Wirach (vis a vis przystanku kolejowego).

We wszystkich autobusach komunikacji zastępczej wprowadzony będzie zakaz przewozu rowerów. Dodatkowo mogą wystąpić ograniczenia w przewozie większego bagażu ręcznego, wózków i foteli inwalidzkich oraz wózków dziecięcych.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Poniżej prezentujemy rozkład jazdy obowiązujący w okresie od 28 czerwca do 21 lipca br., uwzględniający uruchomienie autobusowej komunikacji zastępczej:

Plan_rozkład_jazdy

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *