Start » Co nowego » Kolejny rajd w cyklu – Luboń na rowerze – już w sobotę!

Kolejny rajd w cyklu – Luboń na rowerze – już w sobotę!

Wyświetlono 1 184 razy

Już w najbliższą sobotę spotykamy się o 10:30 pod Factory Poznań na kolejnym rajdzie dla dzieci w cyklu 'Luboń na rowerze’. Trasa tego dnia liczy 15 kilometrów w jedną stronę. Prowadzi drogami dla rowerów aż do samego Puszczykowa, skąd uważnie, w grupach przedostaniemy się na Osową Górę. Tam czeka nas nie lada wyzwanie – słynny podjazd! Postaramy się go pokonać na rowerze lub podprowadzić troszkę rowery pod górę. Na pewno będzie wesoło! Na miejscu czeka nas nagroda – ponieważ dorosła część Zgrupki pomaga tego dnia w zabezpieczeniu biegu Forest Run, na dzieci czeka ognisko i kiełbaski, które samodzielnie będzie można upiec.

Uwaga – jeśli w sobotę będzie padać rajd przesuniemy na kolejny tydzień. Ewentualną informację o przesunięciu rajdu z powodu pogody podamy o godzinie 10:00 w wydarzeniu. Dla chcących uzyskać informację z pierwszej ręki – prosimy o podanie w wiadomości prywatnej numeru telefonu – wyślemy również SMS

***

'Luboń na rowerze’ to cykl 10. rajdów rowerowych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Oczywiście mile widziane również młodsze dzieciaki w fotelikach 🙂 Od marca do października 2016 roku spotykamy się, żeby wspólnie przemierzać pobliskie szlaki rowerowe. Poznajemy okolicę i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, rozwiązujemy rebusy, odwiedzamy ciekawe miejsca i przede wszystkim świetnie się bawimy. Każde dziecko otrzymuje album, a po każdym z rajdów naklejkę. Każdy, kto zbierze 8 naklejek, otrzyma nagrody na zakończenie cyklu.

Najważniejsze informacje:

– udział w rajdach jest bezpłatny,
– większość trasy pokonujemy ścieżkami rowerowymi,
– fragmenty szosowe pokonujemy w grupach po 15 osób,
– prosimy o używanie kasków oraz oświetlenia,
– dzieci zachęcamy do noszenia odblaskowych kamizelek,
– każde dziecko uczestniczy w rajdzie pod opieką dorosłego,
– zalecamy posiadanie ubezpieczenia we własnym zakresie,
– prosimy zabrać drugie śniadanie i coś do picia,
– prosimy ubrać się odpowiednio do warunków pogodowych,
– na początku i na końcu grupy pojedzie opiekun ze Zgrupki,
– zdjęcia z rajdów mogą być publikowane w internecie,
– udział prosimy potwierdzić mailowo min. 3 dni przed rajdem.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Luboń. Pytania proszę kierować na adres kontakt@zgrupka.pl, tel. 509 504 118.

Grzegorz Rychel

Stowarzyszenie Zgrupka Luboń

tel. 509504118

grys@zgrupka.pl

lubon-na-rowerze_portal


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *