Start » Co nowego » Majówka z rowerem w Puszczykowie

Majówka z rowerem w Puszczykowie

Wyświetlono 742 razy

Warsztaty na temat bezpieczeństwa na rowerze, rowerowe miasteczko ruchu drogowego, pokazy akrobacji, znakowanie rowerów, rodzinny rajd rowerowy, bezpłatny serwis rowerowy – to tylko część atrakcji przygotowanych na majówkę z rowerem, na którą zaprasza Puszczykowo w sobotę, 19 maja.

Puszczykowo stawia na ekologiczny ruch miejski. Miano jedynego w Polsce miasta, w całości położonego na terenie Parku Narodowego, zobowiązuje. Stąd pomysł na kampanię „EKOmobilne Puszczykowo”. Miasto może pochwalić się między innymi licznymi ścieżkami rowerowymi, darmowym, regularnie kursującym ulicami miasta autobusem oraz Zintegrowanym Węzłem Przesiadkowym przy stacji Puszczykówko – inwestycją realizowaną dzięki środkom Samorządu Województwa Wielkopolskiego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Majówka z rowerem organizowana jest na terenie rekreacyjno- sportowym przy ulicy Kościelnej w Puszczykowie. Od godz. 12.00 do 18.00 na małych i dużych rowerzystów czekać będą liczne atrakcje oraz cenne nagrody (m.in. rowery, rower elektryczny, osprzęt rowerowy). Przetestować będzie można rower hybrydowy, sprawdzić wiedzę z zakresu ruchu drogowego, zrobić zdjęcie w fotobudce, bezpłatnie sprawdzić stan techniczny i naprawić drobne usterki własnego roweru w mobilnym warsztacie rowerowym. Dla rodzin z dziećmi przygotowana zostanie krótka trasa rowerowa z różnymi zadaniami do wykonania. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę za udany przejazd. Po godz. 14.00 odbędzie się pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka, który od trzynastu lat zawodowo uprawia akrobatykę rowerową oraz prowadzi najpopularniejszy w Polsce kanał YouTube związany z trialem rowerowym. Jego popisy oglądać można było m.in. w programie „Mam talent”. Później można będzie spróbować jazdy na monocyklu. Będzie można też przetestować zabezpieczenia rowerowe.

Policjanci uruchomią punkt znakowania rowerów. Każdy, kto zechce wprowadzić takie zabezpieczenie swojego pojazdu powinien, oprócz roweru oczywiście, mieć ze sobą także dowód jego zakupu i dowód osobisty. Znakowanie roweru to naniesienie dodatkowego numeru seryjnego na ramę pojazdu oraz wprowadzenie informacji o właścicielu do bazy danych. Zwiększa to szansę na to, że rower wróci do właściciela, gdy policja zatrzyma złodzieja.

Wydarzeniem towarzyszącym majówce będzie przejazd ulicami miasta rowerowej masy krytycznej. W samo południe 19 maja spod dworca Puszczykówko w kierunku rynku w Puszczykowie ruszą rowerzyści. Hasłem rowerowej masy krytycznej jest: „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”. Przejazd ma na celu zwrócenie uwagi ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów. Każdy chętny do krótkiego (około 20 minut) przejazdu jest mile widziany.

Zapraszamy – Puszczykowo, sobota 19 maja, w godzinach 12.00 – 18.00 teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Kościelnej. Więcej na FB i www.puszczykowo.pl.

Impreza realizowana w ramach projektu:
„Utworzenie Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego Puszczykówko wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *