Start » Slider » Weź udział w kampanii Ekoodpowiedzialni i dbaj o środowisko!

Weź udział w kampanii Ekoodpowiedzialni i dbaj o środowisko!

Wyświetlono 913 razy

Sadzonka_źródłoPixabay.com_slider

Jak znacząco zmniejszyć rachunki za wodę i prąd? Po co i jak segregować odpady? Czy mamy wpływ na to, jak wygląda nasze środowisko? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć w najbliższy weekend w wielkopolskich Centrach Handlowych Auchan. Rozpocznie się tam bowiem ogólnopolska kampania edukacyjna „Ekoodpowiedzialni”.

Średnio każdy z nas rocznie produkuje ponad 300 kilogramów odpadów, z czego niewiele jest poddawanych recyklingowi. Warto pamiętać o tym, że wzorce zachowań ekologicznych najlepiej kształtować już wśród najmłodszych. Podczas rozpoczynającej się w tym tygodniu kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”, dzieci i ich rodzice dowiedzą się, że wystarczy mała zmiana ich codziennych nawyków, aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko.

– To już kolejna edycja kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni” w galeriach handlowych Auchan. Liczymy na to, że podobnie, jak w poprzednich latach, spotkania będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, a po ich zakończeniu to dzieci będą przekonywały rodziców, że warto dbać o środowisko – mówi Paulina Jeruzel–Dobska, menadżer wielkopolskich Centrów Handlowych Auchan.

Podczas spotkań organizatorzy będą przekonywać, że jeśli na przykład zakręcimy wodę na czas szczotkowania zębów, a zamiast kąpieli w wannie częściej wybierzemy prysznic, nasze rachunki za wodę znacznie zmaleją. Z kolei wydatki na energię elektryczną można obniżyć, gasząc światło w pomieszczeniach, z których nie korzystamy.

Dzieci będą zdobywać wiedzę o ekologii podczas zabaw, praktycznych ćwiczeń i łamigłówek oraz warsztatów plastycznych. Rodzice i ich pociechy otrzymają materiały informacyjne, które pozwolą utrwalić wiedzę zdobytą podczas spotkań. Każdy otrzyma również sadzonkę, którą będzie można uprawiać w przydomowym ogródku lub na balkonie. W trakcie kampanii rozdanych zostanie 10 tysięcy roślin.

Pierwsze spotkania w ramach kampanii „Ekoodpowiedzialni” odbędzie się już 7 marca 2015 roku w Centrum Handlowym Auchan Swadzim przy ul. Św. Antoniego 2, a kolejne 8 marca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu,w godzinach 11.00-17.00.

Wszelkie informacje na temat kampanii „Ekoodpowiedzialni” oraz materiały informacyjne można znaleźć na stroniewww.ekoodpowiedzialni.pl. W serwisie internetowym zaprezentowano również porady, w jaki sposób oszczędzać wodę, energię elektryczną i prawidłowo segregować śmieci. Ekoodpowiedzialni” to ogólnopolska kampania organizowana przez Centra Handlowe Auchan. Będzie się odbywała w kolejne weekendy od marca do czerwca 2015 r. w 22 galeriach handlowych Auchan.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *