Start » Co nowego » Zapraszamy na wycieczkę „Pod Puszczykowskimi Górami”

Zapraszamy na wycieczkę „Pod Puszczykowskimi Górami”

Wyświetlono 848 razy
Widok na wille Hertha i Silva

Widok na wille Hertha i Silva

W niedzielę 29 marca zapraszamy na pieszą wycieczkę „Pod Puszczykowskimi Górami” na trasie:dworzec kolejowy w Puszczykowie – ul Poznańska: Letnisko Silva,  Villa Hertha, willa Mimoza – ul. Źródlana przejście do Zgromadzenia Zakonnego Braci Serca Jezusowego – ul. Poznańska budynek starej poczty – ul. Cienista willa Jadwinówka i Heleny, Letnisko Młodzieży Kupieckiej – ul. Podleśna budynek Urzędu Miejskiego – ul. Klonowa i Różana – wille z początku XX wieku. Wycieczka potrwa ok. 3 godzin.

Będzie to już nasza drugi spacer po Puszczykowie sprzed 100 lat w towarzystwie historyka i regionalisty Pana Macieja Krzyżańskiego.

Spotykamy się o godz. 11:00 przy Centrum EkoInfo w Puszczykowie ul. Poznańska 1 (budynek nastawni PKP) przy stacji Puszczykowo.

Uczestnicy spaceru otrzymają pamiątki związane z Puszczykowem ufundowane przez Urząd Miasta Puszczykowa.

Miłośnicy historii będą mogli kupić albumy z pocztówkami z Puszczykowa z początku XX w. wydane przez  Pana Macieja Krzyżańskiego.

Organizatorem spaceru jest Fundacja „Pro Bike & Dance”.

Udział w wycieczkach po wcześniejszym zgłoszeniu na adres e-mail: iwona.cerba@wp.pl lub telefonicznie 794 700 333. Ilość miejsc jest ograniczona. Koszt udziału w wycieczce 10,00 zł płatny u organizatorów na miejscu.

Iwona Cerba


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *